UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У КМДА відреагували на знесення будівлі "Квітів України"

Будівельні роботи на об’єкті "Квіти України" не можуть розпочатись без погодження Міністерства культури та інформаційної політики, оскільки адреса потрапляє в історичний ареал

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У КМДА відреагували на знесення будівлі…
Фото: Скріншот

Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат Київської міської ради, радник Київського міського голови Дмитро Білоцерковець, повідомляє Depo.Київ.

За його словами, у проекті підготовчих робіт, який надав забудовник, не згадується демонтаж фасаду будівлі "Квіти України" на вул. Січових Стрільців, 49. 

"Забудовник заявляє, що у нього є повідомлення про початок будівельних робіт. Далі забудовник заявляє, що частиною підготовчих робіт є знесення фасаду будівлі. У проекті підготовчих робіт, наданому власне забудовником, відсутній демонтаж фасаду будівлі. Щодо цього порушення відправлена перевірка Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва. Упевнений, після перевірки буде складено акт про невідповідність робіт проекту і подано позов до суду з метою скасувати повідомлення про підготовчі роботи", – зазначив Білоцерковець.

Він також нагадав, що у червні минулого року вступили в силу законодавчі зміни щодо регулювання містобудівної ситуації, які можуть призвести до затягування вирішення ситуації з будівлею у суді.

Допис Білоцерковця

Проєкт підготовчих робіт

Проєкт підготовчих робіт

Проєкт підготовчих робіт

Напередодні міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що роботи з демонтажу будівлі "Квіти України" необхідно негайно зупинити і дорікнув столичній владі за видачу містобудівних умов та обмежень забудовнику.

"Хочу нагадати Віталію Кличко та КМДА, що об'єкт розташований в історичному ареалі Києва. Відповідно закликаю столичну владу ретельніше підходити до видачі містобудівних умов та обмежень, а не роздавати їх з висотністю, яка абсолютно паплюжить місто", – написав він.

За його словами, зупинення демонтажу має тривати до вирішення питання про надання охоронного статусу, на якому наполягають активісти. 

Допис Ткаченка

Нагадаємо,  12 липня забудовник почав зносити історичну будівлю "Квітів України".

Активісти повалили паркан довкола будинку та заблокували роботи, зайнявши будівлю. 

В будівлі всю ніч були активісти, які зайняли "Квіти України" 12 липня та створили графік чергувань. Всередині розташувались представники організації "Штаб оборони Києва" та небайдужі громадяни.

13 липня столична громада продовжує чинити опір знесенню модерністської будівлі "Квіти України" в центрі Києва.

Як відомо, 5 липня власник будівлі "Квіти України" на вулиці Січових Стрільців, 49, опублікував концепт реконструкції павільйону

Раніше у спільноті "Зберегти Квіти України" повідомили, що 30 річний дівочий виноград, який обвивав будівлю "Квітів України" зрізали,  а сам будинок хочуть реконструювати – зробити надбудову і підземний паркінг.

За словами активістів, представники забудовника виноград зрізали без попередження. Вони опублікували фото зів'ялої рослини. За словами досвідчених арбористів, рослині орієнтовно 30–35 років. За попередніми планами забудовника, залишати виноград не планують.

"Попри озвучений представником забудовника Олексієм Пишним намір зберегти виноград і працювати в "синергії" з громадою, на практиці сталося з точністю до навпаки. Заяви забудовника про "любов до нашого міста" виявились просто словами", – зазначили активісти.

Активісти зазначають, що павільйон розташований в історичному ареалі, але забудовник не має погодження головного архітектора міста та автора проєкту будівлі Миколи Левчука. 

Довідка: "Квіти України" — навчально-методичний павільйон в стилі післявоєнного модернізму, споруджений у 1983–85 роках. У 1986 році проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів як один з кращих архітектурних творів року. Зараз фасад будівлі майже повністю закритий виноградом Вічі чи дівочим виноградом. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme