UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Києві будують величезний меморіал пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)

На 2021 рік запланований найбільший обсяг робіт за весь час будівництва Національного музею Голодомору-геноциду

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Києві будують величезний меморіал пам’…
Фото: Телеграм-канал Юрія Голика

У Києві триває будівництво Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору.

Фото робіт на об'єкті отублікував координатор "Великого будівництва" Юрій Голик, повідомляє Depo.Київ.

Зазначимо, що На 2021 рік запланований найбільший обсяг робіт за весь час будівництва Національного музею Голодомору-геноциду.

Зокрема, планується реконструкція будівлі "Свіча пам'яті", що включатиме роботи з реекспозиції простору зали пам'яті. Також планується виконати комплекс підземних робіт.

Вхід в музей Голодомору-геноциду

Парк біля музею Голодомору

Будівництво музею Голодомору-геноциду з повітря

Будівництво меморіалу пам"яті жертв Голодомору

Свічка музею Голодомору

Будмайданчик

Нагадаємо, 28 листопада 2020 року, під час вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів дофінансувати проєкт комплексу Національного музею Голодомору-геноциду.

За словами Зеленського, другу чергу національного музею Голодомору-геноциду планують добудувати до 2022 року. Завершення будівництва приурочать до 90-ї річниці трагічних подій.

Довідка: Національний музей Голодомору-геноциду утворено за наказом Кабінету Міністрів України 8 липня 2009 року, фактичне відкриття музею відбулося у серпні 2009 року.

Перша черга комплексу побудована у 2008 році. Друга черга почала реалізовуватися в 2017 році.

Музей складається з меморіальної частини (Свіча пам'яті, скульптура дівчинки з колосками в руках "Гірка пам'ять дитинства" на площі "Жорна долі", янголи при вході до меморіалу, Алея "Чорні дошки") та Зали пам'яті, що фактично виконує функцію музею.

31 липня 2015 року Національний музей "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні" отримав нову назву — Національний музей "Меморіал жертв Голодомору". Необхідність зміни в назві пов'язана з вживанням в однині назви геноциду українського народу. Адже на сьогодні в Україні на юридичному та законодавчому рівні статус "Голодомор" має лише геноцид 1932—1933 років. Події 1921—1923 рр. та 1946—1947 рр. кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого наразі не доведено. Отже, вживання слова "голодомор" у множині - нівелює поняття Голодомору 1932—1933 рр. як геноциду, викликає критику з боку світової спільноти та опонентів і є приводом для невизнання Голодомору як геноциду українського народу.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme