У МВС назвали основну версію пожежі у костелі Святого Миколая у Києві
Пожежа у костелі Святого Миколая у Києві почалася під час репетиції на органі
Основною версією пожежі в київському костелі Святого Миколая наразі є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органу. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.
Пожежа розпочалась під час репетиції органі – з нього пішов дим, а потім його охопило полум’я.
"На жаль, співробітники закладу культури не викликали рятувальників відразу після виникнення пожежі, намагаючись її загасити самотужки. У результаті були втрачені дорогоцінні хвилини", – зазначив Монастирський.
За словами міністра, рятувальники відреагували миттєво і були на місті події вже через 6 хвилин після виклику.
"Якби не їх професійні дії, ми б втратили одну з найкрасивіших архітектурних пам’яток Києва, – як Париж втратив стародавній собор Нотр-Дам де Парі", – наголосив він.
Міністр також зазначив, що після пожежі доведеться будувати новий орган, проте конструкція костелу, за попередніми висновками спеціалістів, не зазнала ушкодження.
"Поліція розглядає на цей час усі можливі версії загоряння. Після вивчення записів із внутрішніх та зовнішніх камер відеонагляду, допиту свідків та експертизи буде зрозуміло, що саме сталося. Але основною версією на зараз є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органу, яким було більше 40 років", – написав він.
Нагадаємо, пізно увечері 3 вересня у Києві сталася пожежа у костелі Святого Миколая. Займання сталося між першим та другим поверхами будівлі. Пожежі присвоїли другий ранг.
Займання сталося в органі під час репетиції – там щось затріщало і він загорівся.
За кілька годин пожежу локалізували, станом на 23:00 відкритого вогню в костелі уже не було.
Єпископ Київсько - Житомирської дієцезія РКЦ в Україні Віталій Кривицький розповів про наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві.
Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що триматиме розслідування ситуації під особистим контролем.
Зазначимо, що це не перша пожежа у костелі. 25 жовтня 2012 року у будівлі з невідомих причин загорілися вхідні двері. Внаслідок цього була знищена частина костелу. Тоді вогнеборцям вдалося врятувати історичну будівлю.
Довідка: У 1991 році костел Св. Миколая був внесений до переліку пам’яток архітектури, які не підлягають передачі релігійним організаціям. Будівля перебуває у віданні Міністерства культури.
Зараз костел святого Миколая ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України як приміщення для концертів, та парафія Святого Миколая Римсько-католицької церкви в Україні, яка проводить в ній богослужіння для релігійної громади. Київська влада відмовляється передати приміщення Римсько-католицькій церкві повністю до розв'язання питання що до нового місця розташування Органного залу.
Приміщення костелу (станом на кінець 2009 року) перебуває в аварійному стан. Міністерство культури планує до кінця 2023 року реалізувати проєкт будівництва в Києві Будинку музики та перемістити до нього будинок органної та камерної музики.
Нині у храмі служать священники зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ