ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Шокіна обіцяють повернути "зелені легені" Києва

Генеральній прокуратурі України вдалось сформувати правову позицію щодо незаконності відчуження земель, які входять до складу НПП "Голосіївський"
Depo.
21 квітня 2015 12:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Зокрема, встановлено, що Коцюбинською селищною радою було незаконно прийнято 501 рішення, яким безкоштовно надано 72 га землі у власність громадянам.

Зазначені земельні ділянки фактично розташовані на території Біличанського лісу - "зелених легенів" столиці та входять до складу національного природного парку "Голосіївський".

На підставі указу Президента України його межі змінено шляхом розширення на 6,5 тис га за рахунок земель Київського КО "Київзеленбуд".

В подальшому 349 земельних ділянок громадянами було відчужено за договорами купівлі-продажу, з них 161 ділянку загальною площею майже 24 га було придбано 12 особами.

З урахуванням виявлених порушень прокуратурою м. Ірпеня Київської області до міського суду заявлено 501 цивільний позов про визнання недійсними рішень ради та державних актів на право власності на ці ділянки.

За результатами неодноразового розгляду цих справ, зважаючи на правові висновки Верховного Суду України у справах цієї категорії, сформовані завдяки активній позиції Генеральної прокуратури України, на даний час 500 позовів розглянуто та задоволено в частині скасування рішення селищної ради. У 467 справах з числа зазначених скасовано також державні акти на право власності на земельні ділянки.

Наразі Верховним Судом України у справах цієї категорії прийнято 4 рішення на користь прокурора, ще 5 справ перебуває на розгляді Верховного Суду України.

Робота на вказаному напрямку здійснення конституційних повноважень органів прокуратури триває.

Більше новин про життя столиці дізнавайтеся на kyiv.depo.ua.