UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У столичній мерії дали "імунітет" 18 пам’яткам

Йдеться про затвердження зон охорони
 

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу КМДА.

Зокрема, у 2019 році Департамент охорони культурної спадщини КМДА затвердив межі і режими використання зон охорони 18 пам’яток і комплексів місцевого значення. Про це повідомив директор Департаменту Олександр Никоряк.

Відтак, мова йде про наступні пам’ятки й комплекси: Театр опери та балету ім. Т. Г. Шевченка; станція метрополітену "Дніпро"; "Кірха"; Міський театр; Залізничний вокзал; Жіноча торговельна школа; Будинок культури заводу "Арсенал"; Палац піонерів та школярів ім. М. Островського; Меморіальний будинок, у якому відбулись збори і мітинги демократичних організацій, у 1907-1818 рр. жив і працював М. К. Садовський і тут у 1907 р. заснував перший Український театр; Комплекс "Пивоварний завод"; Комплекс Олександрівської міської лікарні; Комплекс Національного виставкового центру "Експоцентр України"; Комплекс монастиря Введенської громади; Комплекс "Садиба М. Лапинської"; вулиця Володимирська та вулиця Терещенківська; Комплекс Свято-Покровського жіночого монастиря Київської єпархії Української православної церкви в м. Києві та ще один житловий комплекс та садиба міська.

Була розроблена та затверджена науково-проектна документація "Межі та режими використання зон охорони пам’ятки історії, ландшафту місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро".

Також Олександр Никоряк наголосив, що минулого року розпочата й наразі продовжується робота над розробкою науково-проектної документації "Межі та режими використання зон охорони пам`ятки містобудування місцевого значення "Вулиця Хрещатик", для подальшої підготовки досьє на номінацію на включення вулиці Хрещатик в Попередній список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Нагадаємо, у 2019 році Департамент охорони культурної спадщини уклав 205 охоронних договорів.

У грудні 2018 року Київрада затвердила міську цільову програму "Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2019-2021 роки". Фінансування програми на 3 роки визначено на рівні 247,7 млн грн.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"