ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У київському пологовому будинку скандал: Померло немовля

Київський пологовий будинок №5 опинився в епіцентрі скандалу
Depo.
16 грудня 2015 12:40
ФОТО: depo.ua
У київському пологовому будинку скандал: Померло немовля
У київському пологовому будинку скандал: Померло немовля

Новонароджений малюк помер прямо в лікарні, де його мама перебувала вже тиждень, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Вести.

Так, 27-річна Анастасія з початком декретної відпустки потрапила на консультацію в пологовий будинок №5.

"Спочатку Настя приїжджала на консультації, а в грудні, ближче до пологів, її поклали в допологову палату, - сказав чоловік породіллі Сергій Дрозд. - Все було добре. У п'ятницю палатний лікар сказав їй: мовляв, готуйтеся, пологи вже скоро, через два-три дні. А стан малюка оцінили в 9,5 балів з 10. У суботу, 12 грудня, у неї з'явилися передвісники пологів, я сказав торсати лікарів. Настя кілька разів зверталася до них, але реакції - нуль".

Про Настю забули - працювали стажисти.

За словами Сергія, працювали тільки стажисти і нікого з тих, хто її спостерігав, не було. За цілий день до Насті так і не підійшли. А наступного дня йому подзвонили з пологового будинку, попросили терміново приїхати.

"Того дня Настя проходила черговий аналіз, і з'ясувалося, що у дитини не виявили серцебиття. Лікуючий лікар прийняв рішення терміново робити кесарів розтин. Але хлопчик, якому ми вже встигли придумати ім'я Кирило, народився без пульсу. Нам сказали в пологовому будинку, що у нього була гостра асфіксія (задуха). Я впевнений: якби на мою дружину вчасно звернули увагу, син, якого ми так всі чекали, був би живий", - сказав чоловік.

Він тут же звернувся в районне відділення поліції, подав заяву проти лікарів. За фактом смерті новонародженого відкрито кримінальне провадження за статтею 115 "Умисне вбивство".

У той же час, у пологовому будинку свою провину заперечують.

"Ця ситуація дуже неоднозначна, але я готовий обговорювати її тільки за письмової згоди пацієнтки", - сказав заступник головного лікаря Дмитро Говсєєв.

У Департаменті охорони здоров'я КМДА пообіцяли розібратися.

"Ми зможемо прокоментувати ситуацію тільки після того, як буде повністю вивчена історія хвороби пацієнтки і будуть результати всіх експертиз", - кажуть у Департаменті.

А у Всеукраїнській раді захисту прав пацієнтів батькам загиблого немовляти радять не підписувати, не вивчивши детально і не проконсультувавшись з правозахисниками, жодних документів.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ