У столичному СІЗО зафіксовано низку порушень виборчого законодавства

Наприклад, не усім ув'язненим вистачило бюлетенів 
 

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на громадянську мережу "Опора".

Зокрема, приміщення виборчої дільниці та приміщення для голосування розміщені у різних корпусах на території установи, що суперечить вимогам частини 2 статті 74 Закону України "Про вибори Президента України". На території установи перебувають 2530 виборців, тому площа приміщення для голосування для такої дільниці повинна становити не менше 90 квадратних метрів. Натомість на території слідчого ізолятора приміщення виборчої дільниці та приміщення для голосування знаходяться у чотирьох різних корпусах. Площа приміщень для голосування недостатня для забезпечення належного виборчого процесу. Виборчих скриньок було лише чотири (три стаціонарних та одна переносна) замість шести та трьох відповідно, як цього вимагає частина 4 статті 74 Закону "Про вибори Президента України".

Голова виборчої комісії не надав протокол ранкового засідання комісії. Пояснив це тим, що через необхідність вчасно почати голосування не було фізичної можливості його вести. Крім того, під час відкриття дільниці та початку засідання представники Національної поліції зафіксували недотримання умов зберігання бюлетенів у сейфі, зокрема були відсутні підписи на опечатаній стрічці. Правоохоронці склали акт згідно з вимогами частини 5 статті 75 Закону "Про вибори Президента України".

На території слідчого ізолятора 2 530 виборців, проте ОВК передала до виборчої комісії лише 2 416 бюлетенів. У такому випадку голова дільничної виборчої комісії за її рішенням повинен був звернутися до ОВК та ЦВК, однак підтвердження такого звернення голова комісії надати не зміг. У разі 100 відсоткового волевиявлення 114 виборців могли бути позбавлені права голосу через відсутність достатньої кількості виборчих бюлетенів. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook