У столиці вручили премію "Київська Пектораль": Імена лауреатів
Театральна премія "Київська Пектораль" стала першою в Україні професійною театральною премією
- Київ
-
10 вересня 2021 13:45

У Києві відбулось урочисте вручення театральної премії "Київська Пектораль"-2020. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА та сайт премії.
Урочисте вручення премій відбулося 9 вересня біля пам’ятника Лесю Курбасу.
"Театральна премія "Київська Пектораль" стала першою в Україні професійною театральною премією. Це визнання і вшанування кращих акторів, режисерів, представників інших творчих професій, пов’язаних з театральним мистецтвом", – зазначили у Департаменті культури.
Хто отримав "Київську Пектораль"
- Номінація "За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва" – українська акторка театру та кіно, громадський діяч, Народна артистка України – Раїса Недашківська;
- Номінація "Подія року" – проєкт "Театр 360 градусів" (автори та продюсери проєкту – Даша Малахова та Наталія Чижова) за інноваційний культурний проєкт зі створення відеоверсії театральних постановок з використанням різних технологій і спецефектів, що доповнюють сюжет вистави;
- Номінація "Спеціальна премія" – театр "Актор" за пошуки нових засобів залучення глядачів до ігрової природи театру (директор – художній керівник В’ячеслав Жила;
- Номінація "Кращий народний театр" – Народний студентський театр "БЕРЕЗІЛЬ" Національного університету біоресурсів і природокористування України за виставу "Моя професія сеньйор з вищого світу або Мільйон у весільному кошику" (художній керівник та режисер Наталія Тітенко).
Довідка: Театральну премію "Київська пектораль" засновано за ініціативою Київського міського відділення Національної спілки театральних діячів України у 1992 році та за підтримки Департаменту культури КМДА. Премія присуджується щорічно напередодні Міжнародного дня театру за підсумками календарного року, що минув. Уперше "Київську пектораль" було вручено 27 березня 1993 року.
За двадцять вісім років існування премії лауреатами стали понад 200 театральних діячів. Серед них, зокрема, Богдан Ступка, Ада Роговцева, Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв, Олексій Богданович, Валерія Заклунна, Євгенія Мірошніченко.
Нагадаємо, оргкомітет визначив переможців премії "Київська пектораль" ще у березні, однак через локдаун церемонію нагородження перенесли.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:18У Києві затримали жінку, що допомагала військовозобов'язаним знятися з розшуку за 19 тис. доларів ФОТО
- 09:19Трагедія на Київщині: 7-річний хлопчик застрелив з батькової рушниці 6-річну сусідську дівчинку
- 22:07 Київ завтра перекриють через іноземців
- 18:31Повністю відкривається рух Подільським мостом та новозбудованим тунелем, — Віталій Кличко ФОТО
- 14:41500 кілометрів заради захисників: Тетяна Ляшук успішно завершила благодійний марафон Україною Актуально
- 13:17Вилучення 8 млрд грн у Києва б’є по силах оборони, — заступник командира полку безпілотних систем "Ахіллес" ФОТО
- 12:55 Як протидіяти новому штаму коронавірусу: Українські вірусологи поділилися результатами досліджень Новини компаній
- 10:54В Києві керівник та бухгалтер державного ліцею розікрали понад 11 млн грн
- 08:02"УЗ" призначила на кінець літа додатковий поїзд Київ — Львів (ГРАФІК)
- 07:01У Києві через візит іноземних делегацій обмежуватимуть проїзд
- 23:30Відбулися перші матчі фінального кола кваліфікації єврокубків: як виступили "Динамо", "Шахтар" і "Полісся"
- 22:43У центрі столиці завтра, 22 серпня, обмежать рух транспорту
- 18:46"Не розумію війни влади проти Києва в той час, коли кров українців ллється рікою", — командир батальйону "Свобода"
- 17:57Кличко зустрівся з головою комітету оборони Бундестагу – наголосив на критичній важливості посилення військової підтримки ФОТО
- 17:50 Рада підтримала законопроєкт про виплати для військових, які потребують лікування після полону
- 15:518 млрд з бюджету Києва на підтримку ЗСУ зникнуть у безкінечній фінансовій дірі "УЗ", — замкомбата 3-ої ОШБр
- 15:24Олена Зеленська анонсувала тему цьогорічного Саміту перших леді та джентльменів
- 14:55Місто позбавляють ресурсів, щоб тиснути на самоврядування, — Кличко про вилучення 8 млрд з бюджету Києва
- 14:05Монобільшість обікрала Київ та ЗСУ на 8 млрд, — екснардеп