У центрі Києва маршрутники протестують проти перевезення лише вакцинованих (ВІДЕО)

Перевізники протестують у центрі Києва через карантинні обмеження

Надія Собенко

У центрі Києва мітингують перевізники. Вони вимагають, щоб їм дозволили возити пасажирів, не первіряючи в них сертифікатів щеплень.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на ТСН.

Акція відбувається біля будівлі Кабінету Міністрів. Її учасники кілька разів намагалися перекрити рух транспорту вулицею Грушевського. Правоохоронці відтискали їх, виникали незначні сутички.

Перевізники обурюються, що їм доведеться платити величезні штрафи у разі роботи не за встановленими вимогами під час карантинних обмежень.

Як пише "Телеграф", перевізники кажуть, що у автобусах вкрай складно контролювати справжність COVID-сертифікатів, особливо паперових, які не мають QR-коду, а при рейдах поліції, які шукають "ковід"-зайців, саме водіям та фірмам загрожують величезні штрафи.

"Руки опускаються. Якщо нам ніхто не піде назустріч, ми просто будемо розбивати тут намети і будемо тут жити. Хай тоді вся країна бачить і з кожним днем нас буде все більше", — заявили мітингувальники.

Нагадаємо, постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) КМДА затвердила перелік протиепідемічних обмежень, які будуть запроваджені у Києві у разі переходу до "червоної" зони. Наразі місто – в "помаранчевій" зоні.

Після переходу Києва в "червону" зону карантину обмеження на транспорті стосуватимуться невакцинованих від COVID-19 киян. Якими саме будуть ці обмеження міська влада ще вирішує.  

Як відомо, з 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та "червоному" рівнях епіднебезпеки. Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із "жовтим" та "червоним" рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів: міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації, іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ