У центрі Києва почали зносити будинок Осипа Родіна (ФОТО)
У Києві на вулиці Гончара почали демонтаж будинку Осипа Родіна
Робітники розібрали дах і частину бічної стіни будівлі. Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Facebook-сторінку "Мапа Реновації".За їхніми даними,
"Департамент охорони культурної спадщини КМДА відправив інспекторів до будинку та зафіксував демонтажні роботи. Готують відповідний припис", – йдеться у повідомленні.
На місці будинку SAGA Development планує збудувати ЖК Franklin Concept House.
Нагадаємо, о 5 ранку 20 серпня у центрі Києва, на вул. Обсерваторній 6, знесли 120-річну садибу Барбана.
Довідка. Будинок Осипа Родіна – це кам’яна садиба 1882 року, розташована на вулиці Олеся Гончара, 71. Зведена двоповерховою за авторським проєктом архітектора Володимира Ніколаєва. Згодом з’явився третій поверх. Ця цегляна садиба є одним із двох збережених зразків забудови кінця ХІХ століття в цьому кварталі, на вулиці Гончара. Власниками садиби певний час були представники шляхетського роду Жубрів. До 2014 року тут був найменший театр Києва – "Вільна сцена" Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі й офісні приміщення.
У вересні 2020 року "Мапа реновації" уклала перелік історичних будівель у центрі Києва, що знаходяться під загрозою знесення. У цей список увійшов будинок Осипа Родіна. Автори проєкту приготували колективне звернення до депутатів Київської міськради про збереження архітектурних пам’яток міста.
Уже в кінці вересня 2020 року дев’ять споруд у Києві отримали статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Між ними – будинок Осипа Родіна. З того моменту роботи на охоронних об’єктах можна було здійснювати лише за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.
4 серпня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав позбавлення будинку Осипа Родіна статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.
Судді залишили в силі рішення суду першої інстанції та відмовили в задоволенні апеляційних скарг Мінкульту, Офісу прокурора та громадської організації "Мапа Реновації". Тепер справу буде розглядати Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.
5 серпня – на другий день після позбавлення статусу щойно виявленої пам’ятки культури, біля об'єкта почалися будівельні роботи.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ