ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У центрі Києва створять квартал стріт-арту (ФОТО)

Наприкінці наступного тижня на фасаді одного з будинків біля Золотих воріт з’явиться графіті, присвячене Лесі Українці. А згодом у центрі столиці створять цілий квартал стріт-арту
Depo.
1 липня 2015 10:47
ФОТО: depo.ua
У центрі Києва створять квартал стріт-арту (ФОТО)
У центрі Києва створять квартал стріт-арту (ФОТО)

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на DreamKyiv.

"Києву дуже потрібні масштабні арт-проекти, щоб залучати туристів. Сьогодні ми запускаємо нову ініціативу - хочемо створити у Києві квартал якісного стріт-арту", - розповів співзасновник проекту CityArt, режисер Гео Лерос.

У центрі Києва створять квартал стріт-арту (ФОТО) - фото 1

"Поки в Україні дуже мало досвідчених стріт-арт-художників, ми вирішили кликати затребуваних закордонних. Діємо за такою схемою: знаходимо мецената, готового оплатить художнику переліт і проживання, вибираємо художника, запрошуємо його", - додав Лерос.

У центрі Києва створять квартал стріт-арту (ФОТО) - фото 2

Меценатом першої роботи виступив бізнесмен Костянтин Жуковський, намалює її австралієць Гвідо Ван Хелтен.

У центрі Києва створять квартал стріт-арту (ФОТО) - фото 3

Роботи Гвідо Ван Хелтена

"Він цікавий тим, що малює тіні, деталі не фарбою, а балонами. Переговори з художниками веду я. це цікавий процес пошуку золотої середини. Тут треба враховувати і думку художника (якому за комерційний проект платять 50-100 тисяч доларів, а тут він працює безкоштовно - робить подарунок місту), і думку мецената, і дух, стиль міста", - пояснив співзасновник проекту CityArt.

За словами Лероса, у рамках наступного проекту, він хотів би привозити до нас кращих світових архітекторів, щоб вони обновляли місто і відновлювали наді будинки.

"Це цілком реально, головне бажання і настійливість", - переконаний активіст.

Нагадаємо, проект CityArt почався з того, що Леросу захотілось зробити комфортнішим парк Шевченка. Зокрема, встановити там більше лавочок. "Я став розглядати варіанти, як це реалізувати. Зупинився на принципі, популярному в Нью-Йорку, Мюнхені: коли кожен охочий може виступити меценатом і за порівняно невелику суму зробити подарунок місту - встановити лавочку з іменною табличкою", - розповів Лерос.

Він додав, що зробив хорошу презентацію і передав її до Київської адміністрації.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.