UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Укрреставрація" готова викупити Гостиний двір, а активісти хочуть публічний простір

ПАТ "Укрреставрація" має намір продовжити реконструкцію Гостиного двору, як тільки отримає відповідний дозвіл від Держархбудінспекції

"Укрреставрація" готова викупити Гостини…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Сегодня".

"Ми неодноразово зверталася до інспекції за цим дозволом, але отримували відписки. Без нього ми не можемо проводити роботи, в тому числі монтувати покрівлю, яку ми придбали ще 2014 року. Ми навіть готові придбати будинок у власність за ринковою ціною і перерахувати кошти до бюджету, якщо держава прийме рішення про приватизацію Гостиного двору", – кажуть в "Укрреставрації".

За підрахунками компанії, на завершення ремонту необхідно 300 мільйонів гривень.

Водночас столичні активісти наполягають на тому, щоб Гостиний двір повернули до комунальної власності.

"Гостиний двір можна відновити в первісному вигляді і організувати тут публічний простір з картинними галереями, музеями, бібліотеками", – переконана голова ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова.

В "Укрреставрації" кажуть, що готові обговорювати з громадськістю функціональне призначення приміщень Гостиного двору.

"У будівлі після реконструкції вже передбачені зони і приміщення для проведення виставок, презентацій, прийомів, галереї художників", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Гостиний двір на Контрактовій площі пішов величезними тріщинами, а всередині охоронці влаштували спортзал.

Нагадаємо, 27 вересня 2016 року Господарський суд відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам'ятки - Гостиного двору - в розпорядження держави. Фонд Держмайна обіцяв подати апеляцію на це рішення.

У листопаді 2016 року стало відомо, що прокуратура Києва вимагає повернути у власність держави будівлю Гостиного двору на Контрактовій площі.

Додамо, у листопаді 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва у своїй ухвалі постановив, "Визнати незаконною та нечинною постанову КМУ від 15 серпня 2011 року №1380 "Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві із списку пам'ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави"".

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури.

20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостиним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.

3 серпня 2012 року тодішній президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Тривалий час на території Гостиного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостиного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостиного двору. Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостиним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень. Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

Довідка. Гостиний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme