UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Унікальний випадок: Через аномальну зиму на Київщині вже гніздяться літні птахи

В Ірпені днями знайшли пташеня дрозда, хоча за звичайних умов ця птаха сідає на гніздо тільки в середині літа

Унікальний випадок: Через аномальну зиму…
Фото: Марія Микитюк (Facebook)

В усіх орнітологічних посібниках зазначається, що вивід пташенят починається з середини квітня, коли вдосталь тепла та їжі для потомства. Натомість дрізд на гніздо сідає тільки в середині літа, тому "знахідка" стала справжньою сенсацією не лише для Київщини, а навіть для Європи, повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Погляд".

Пташеня знайшли учасники закритої конференції під час прогулянки на траві під деревом поблизу загороднього клубу в Ірпені. Враховуючи наближення заморозків, малюка привезли в "Центр реабілітації диких птахів "Крила птаха", що добре знаний на всю Київщину. "Випадок в орнітологічному колі став справжньою сенсацією, адже ця птаха стовідсотковий літній ендемік, і є найпізнішою – в гніздуванні. Більш того вона харчується комахами, а значить в грудні та січні комах було достатньо, аби вона в зимовий період вирішила висиджувати потомство. Пташеня вгодоване і без дефіцитних проявів, рахіту чи вивернутих суглобів, – абсолютно здоровий малюк", - розказала  розповіла керівник Центру Марія Микитюк. 

Наразі пташеня дрозда на вигодовуванні Центрі. Зазвичай малюки відразу йдуть у вольєр, проте випадок унікальний і хоча не має ніяких підстав для хвилювань, так як пташеня вижило, людський фактор бере своє – поки малюк живе в домі.

Всі фото: Марія Микитюк

Після вигодовування пташеня переведуть у вольєр і в квітні після адаптації випустять на волю. Перед цим птаха окільцюють, хоча це не рідкий вид, проте випадок унікальний і Спілка орнітологів за можливості буде спостерігати як поводитиме себе дрізд в природі. "Те, що дрізд пішов на гніздо в січні і вивів пташеня це говорить про те, що природа починає пристосовуватися до нових кліматичних умов і є свідченням оптимістичного варіанту розвитку подій, адже еволюційного тупика не буде", – зазначає Марія Микитюк. – "Кліматичні зміни очевидні, якщо літні ендеміки сідають на гніздо в січні, але цей приклад дає надію, що ситуація не критична і екосистема перебудовується і пристосовується до нових умов".

Додамо, що у січні в Києві почали розпускатися підсніжники

Нагадаємо, на столичній Троєщині серед пожовклого осіннього листя квітнуть троянди. Також аномальне тепло в середині жовтня спричинило цвітіння дерев у Києві, які зазвичай квітнуть навесні.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme