ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Усіх демонтованих "Ленінів" відвезуть у музей Пирогово в Києві

У Національному музей побуту і архітектури Пирогово можуть надати територію для створення музею тоталітаризму
Depo.
19 травня 2015 12:02
ФОТО: depo.ua
Усіх демонтованих "Ленінів" відвезуть у музей Пирогово в Києві
Усіх демонтованих "Ленінів" відвезуть у музей Пирогово в Києві

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посилання на прес-службу Міністерства культури.

Зокрема, ініціатива створити Музей тоталітаризму уже була обговорена в експертному колі та серед політичних однодумців - парламентарів, дисидентів та громадських діячів.

Практична робота триває, але вже зараз є готовність показати один візуальних аспектів тієї епохи - численні пам'ятники радянських вождів, скинуті хвилею демократичного європейського протесту українців.

Зокрема, Національний музей побуту і архітектури вже готовий надати території для розміщення пам'ятників Леніну та іншим радянським провідникам, які будуть демонтовані відповідно до Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", - заявив віце-прем'єр-міністр-Міністр культури В'ячеслав Кириленко.

У зв'язку з набуттям чинності Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", пам'ятники діячам партійних та репресивних органів СРСР мають бути демонтовані.

Крім того, Київрада прийняла рішення про демонтаж зображень Леніна і серпів-молотів до Дня незалежності.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.