В Києві стартує кінофестиваль "Молодість"

47-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" відбудеться під гаслом "Кіно без шаблонів"

Як передає Depo.Київ із посиланням на "Вечірній Київ", на столичній Поштовій площі споруджено тимчасовий кінотеатр, в якому відбудуться церемонії вікриття та закриття фестивалю. Також там влаштують безкоштовні кінопокази.

Загалом за вісім фестивальних днів буде показано 176 стрічок. Традиційно буде кілька міжнародних конкурсних програм: студентські роботи, дебютні короткометражні та повнометражні фільми. Серед них - дві стрічки українських кінематографістів - "Мить", режисер Юлія Тамтура (студентське кіно) та короткометражка "Камалока" Ярослава Короткова. Крім того, 22 сучасні вітчизняні короткометражки будуть представлені в Національному конкурсі. Його переможець отримає премію "Скіфський олень" і грошовий приз у розмірі 50 тисяч гривень. Також вісім картин будуть змагатися у паралельній конкурсній програмі "Сонячний зайчик" і шість – у конкурсі дитячого кіно Teen Sсreen.

Відкриє фестиваль стрічка польської режисерки Малґожати Шумовської "Обличчя", яка на 68-му Берлінале отримала Гран-прі журі - "Срібного ведмедя".

Протягом фестивалю глядачам представлять три національні картини. "Вівчарі" Ігоря Стрембіцького, володаря "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю за найкращий короткометражний фільм, - це чотири документальні фільми у 360-градусній віртуальній реальності. Показується українська природа й позачасовість у житті сучасних карпатських вівчарів. В картинах розкриті глибокі та чуттєві портрети чоловіків, які уособлюють приклад стародавнього поєднання людської душі зі світом, їхніми повсякденними турботами та працею. З 12:00 до 21:00 їх можна побачити у кінотеатрі "Київ".

Фестивальним центром "Молодості" є кінотеатр "Київ", також фільми демонструватимуться у кінотеатрах "Україна" і "Сінема-Сіті". Вперше за історію фестивалю завдяки зміненим датам проведення будуть і нові незвичні майданчики. Один з них – вже згаданий кінотеатр на 600 місць – працюватиме на Поштовій площі. Тут показуватимуть дитяче кіно з конкурсної програми Teen Sсreen, також пройдуть спеціальні покази.

На нічній локації – у клубі "ЮБК" на Трухановому острові – демонструватиметься експериментальне кіно позаконкурсної програми FORMA. А професійні події, лекції, майстер-класи і зустрічі з кінематографістами, відбуватимуться в Домі "Майстер-Клас".

Фото: 112.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook