В одну з лікарень потрапив киянин, який підхопив лихоманку Західного Нілу

В одній з лікарень міста Києва зафіксували випадок захворювання на на лихоманку Західного Нілу (ЛЗН)

Про це написала у "Фейсбуці" професор, заслужений лікар України Ольга Голубовська, інформує Depo.Київ.

"Ми підтвердили менінгеальну форму лихоманки Західного Нілу (ЛЗН) - захворювання, що проявляє неймовірну активність зараз в Європі. Пацієнта я забрала до нас після консультації з однієї клініки, де він перебував з серозним менінгітом. За деякими особливостями перебігу було запідозрено дане захворювання, і сьогодні ми отримали офіційне підтвердження - високі титри відповідних гострофазових антитіл", - написала інфекціоніст.

Додамо, що цього року в багатьох Європейських країнах спорстерігється різке зростання захворювання на ЛЗН. Вважають, що це пов'язано з аномально високою температурою і тривалими дощами, які змінюються посухою. Такі погодні умови сприяють розмноженню і поширенню комарів, які можуть передавати інфекцію.

Нагадаємо, що на початку 2018 року зафіксовано 710 випадків захворювання у Європі. Найсильніше постраждали: Сербія, Італія, Греція, Угорщина та Румунія. Дані настільки сполошили країни, що питання стосовно поширення інфекціх та способи її знешкодження, будуть обговорюватись на 68 сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ, що пройде в Римі з 17 по 20 вересня цього року.

Головними джерелами інфекції є 17 видів птахів, в тому числі голуби, ворони і навіть домашні екзотичні птахи. Вірус в організмі перелітних птахів зберігається до 200 днів, вони і є основним джерелом інфекції. Комарі також є найпоширенішими переносниками вірусу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #лікарня