ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вадим Денисенко: Про учорашню бійку на Осокорках міліція знала ще напередодні зранку

Ввечері, 19 травня, біля станції метро "Осокорки" трапилася чергова бійка між місцевими мешканцями, які виступають проти будівництва торгового центру, та захисниками-тітушками цього самого будівництва
Depo.
20 травня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Про учорашню бійку на Осокорках міліція знала ще напередодні зранку
Вадим Денисенко: Про учорашню бійку на Осокорках міліція знала ще напередодні зранку

Київ.depo.ua звернувся до народного депутата Вадима Денисенка стосовно того, якою він бачить розв`язку цієї проблеми.

- Пане Вадиме, на вашу думку, чи можна було уникнути учорашньої бійки на Осокорках?

Звичайно, що можна було, адже про це побоїще і місцеві мешканці, і міліція знали ще зранку. Треба було просто застосувати превентивні міри, але міліція цього не зробила. Очевидно також, що потрібно розбиратися з людьми в балаклавах, які за однаковою схему захищають усі будівництва в місті Києві. Пора б уже міліції з`ясувати, хто ці люди, чому вони так нагло себе поводять, хто їх "кришує" і скільки вони заробляють.

- Мер Кличко вже заявив, що на наступній сесії Київради буде розглянуто питання про розірвання договору стосовно відведення земельної ділянки забудовнику на Осокорках. Чи вирішиться це питання?

У мене немає сумнівів, що Кличко поставить це питання на сесію. Мабуть, навіть буде прийнято відповідне рішення. Але питання в тому, чи будуть потім судові позови стосовно такого рішення? Втім, більш глобальне питання полягає в тому, що протягом усієї своєї опозиційної діяльності в Київраді Кличко говорив лише одну тезу - нам потрібен генеральний план і тоді ми поборемо незаконні забудови. Він вже майже рік при владі, а для генерального плану практично нічого не зроблено. Робляться тільки плани для окремих мікрорайонів, наприклад, останній - для Відрадного. Людина, яка довго живе в Києві, розуміє, що цей район найменш привабливий для інвесторів і просто нереально уявити, що там можуть бути подібні сутички, як на Осокорках. Там, де справді потрібно робити якісь плани забудови, нічого не робиться. Найбільша проблема столиці - коли влада буде робити генеральний план Києва?!

- Верховна Рада вдруге провалила закон про зняття мораторію на будівництво для міст в яких немає генеральних планів. Чи не вийде так, що будівельне лоббі доб`ється зняття мораторію?

Ситуація така, що без якихось запобіжників прийняти цей закон неможливо. В останнє було домовлено, що комітет з питань будівництва і архітектури повинен запропонувати механізм, який змусить міста почати розробляти генеральні плани і очевидно, будуть передбачені якісь гроші в бюджеті для цієї справи. Поки важко сказати, що там буде прописано, адже будівельне лоббі намагається віднайти приховані можливості, щоб не робити генеральні плани і в той самий час зняти мораторій.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.