ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вандали вкотре пошкодили скульптуру Самсона на Подолі

Скульптурі Самсона, яка знаходиться біля Контрактової площі в Києві, невідомі відбили ніс
Depo.
25 листопада 2015 15:15
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав Олександр Абарінов, повідомляє Depo.Київ.

За його словами, громадськість, міліція та міська влада ніяк не відреагували на акт вандалізму.

"Пошкодили пам'ятник історії та культури столиці. Єдиний реєстр досудових розслідувань, куди збираються всі дані по всіх злочинах, про цей епізод не повідомляє. Все це сталося в 300 метрах від Подільського управління грузинської поліції", - написав він.

Вандали вкотре пошкодили скульптуру Самсона на Подолі - фото 1

Однак у Подільській РД заявили наступне: "Це сталося кілька днів тому. Вандали поглумилися над пам'ятником вночі. Звичайно ми будемо його ремонтувати, адже ми несемо відповідальність за збереження пам'ятника ".

Голова Подільської РДА Валентин Мондрієвський додає, що поки питання про встановлення біля пам'ятника поста відеоспостереження не піднімалося.

"Хіба це зупинить вандалів? Тут проблема у вихованні наших громадян. Ну, хіба нормальна людина полізе на пам'ятник, щоб відбити йому ніс?! Це міг зробити тільки моральний виродок!", - сказав він. 


Київські скульптори вже готові відновити скульптуру.

"Ми, звичайно ж, підключимося до відновлення носа Самсону. Це символ Подолу і в такому вигляді йому не можна перебувати. Постараємося зробити все до Нового року і розраховуємо на фінансову підтримку з боку Подільської РДА", – говорить скульптор Анна Кисельова, пише Сегодня.

Нагадаємо, пам'ятник і ротонда над ним з унікальним сонячним годинником відносяться до ХVIIІ сторіччя. Самсона, згорілого в 1811 році разом з усім Подолом, напередодні святкування 1500-річчя Києва відтворили за збереженою копією (зараз її можна побачити в Національному художньому музеї України).

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ