Вбивчий Київ: Як приватні охоронці гральні автомати не поділили
Новий тиждень для киян "відкрився" новиною про чергову перестрілку. Без жертв не обійшлося
Близько обіду почали з'являтися новини про те, що у Києві сталася стрілянина, вбили чоловіка. У соцмережах одразу виникло припущення, що застрелено чергового бізнесмена. Втім, розвиток подій був трохи інакшим.
За даними поліції, на вулиці Лагерній, що неподалік станції метро "Берестейська", розташовано кіоск-МАФ так званої "Національної лотереї". В приміщенні перебувало п'ятеро охоронців приватної фірми та адміністратор закладу. В якийсь момент до лотереї забігли близько семи чоловіків у чорній формі. Між чоловіками, що перебували у закладі, і тими, що прибігли, почалася бійка, згодом пролунало кілька пострілів. Після цього чоловіки у чорній формі одразу розбіглися. В результаті сутички один чоловік загинув на місці, ще одного охоронця приватної фірми з вогнепальним пораненням забрала швидка допомога.
Досить швидко на місці події з'явилися поліцейські, які почали спілкуватися зі свідками перестрілки, щоб встановити чітку картинку того, що відбулося. Разом з тим почалася робота з пошуку "стрілків", які вдерлися до кіоску. Вже згодом виявилося, що "Національна лотерея", про яку спочатку сказали у поліції, – це звичайний салон гральних автоматів. Начебто спочатку нападники навіть закидали цей салон димовими шашками, а потім вже вдерлися до приміщення, де розстріляли охоронця закладу.
На місці події був випадковий стример, який усі дії слідчих знімав на відео. З самого початку слідчі розглядали дві версії перестрілки: особистий конфлікт, або протистояння навколо зали гральних автоматів. Світло на усе пролив начальник поліції Києва Андрій Крищенко, який заявив, що перестрілка сталася через передачу приміщенням, де розміщувалися автомати, іншим власникам. За словами головного поліцейського столиці, є два рішення суду, які двом різним власникам дають право власності – рішення судів першої інстанції і віддають право власності двом різним особам.
Десь за годину тіло вбитого, яке весь цей час лежало біля продовольчих наметів, забрав катафалк.
У поліції вже відкрили кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство". А за кілька годин після вбивства, поліцейські затримали і підозрюваного. "Той, хто стріляв був затриманий співробітниками карного розшуку поліції Києва", - заявив Андрій Крищенко.
Виявилося, що "стрілок" використовував пістолет для відстрілу гумових куль. Підозрюваний – уродженець Вінниці, раніше вже був засуджений за крадіжку. Йому 29 років.
Після обіду з'явилися повідомлення, що в кареті швидкої допомоги помер ще один учасник конфлікту, якому вистрілили в живіт. Тобто фактично йтися могло вже про подвійне вбивство. Проте за оновленою інформацією, поранений таки вижив.
Обидва чоловіки - працівниками приватної охоронної фірми.
В цьому контексті варто згадати про іншу новину - у Харкові, де сьогодні вранці стався вибух. За попередньою інформацією, вибухнула торба, начебто "випадково залишена" біля магазину, яку вирішила поворушити випадкова перехожа. А це може свідчити про те, що терористична війна проти України виходить на новий рівень, коли під прицілом вже звичайне цивільне населення у глибокому тилу, причому без різниці, хто це - хоч жінка, хоч дитина, хоч студент, хоч таксист. Головне - вбити. І на четвертому році оборони проти московської агресії країна видається не підготовленою ані психологічно (люди все так же не бояться незнайомих предметів, хоча правило не чіпати випадкових речей - іграшок, пакетів, невідомих коробок - одне з перших в зоні бойових дій), ані технічно (адже злочин не був попереджений).
При цьому в країні, яка ніяк не надасть громадянам мати зброю для самозахисту, "бродить" чимала кількість нелегальних "стволів" та боєприпасів, і за роки війни їхня кількість, вочевидь, збільшилася. І на цьому тлі перестрілки і тому подібні розборки вже стають не те що звичними, а навіть повсякденними. Незрозумілі персонажі не бояться влаштувати стрілянину ледь не у центрі столиці, ще й спокійно тікають, а не лягають з кількома дірками в тілі там же, де підняли зброю.
І така ситуація, схоже, цілком влаштовує правоохоронців. Бо те, що сталося на "Берестейській", за всіма ознаками - банальний переділ сфери впливу, боротьба за бариші від нелегальних казино, чим зазвичай і є такі "ігрові" МАФи. Такий собі привіт з лихих 1990-х, і далеко не перший. Але попри всі попередні подібні випадки, відповідальні органи не зробили нічого, аби прикрити цю "лавочку" і не наражати простих громадян на зайву небезпеку.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ