Від шаурми до айфонів: Як "спочивають з миром" столичні МАФи (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Після демонтажу київські МАФи на кілька років відправляються у заслання на спеціальні майданчики. Кожен знесений кіоск – чийсь нереалізований бізнес, що придає місцю атмосфери нереалізованих амбіцій

Катерина Ейхман

У столиці уже не перший рік триває запекла бороться влади з МАФами, простою мовою – з кіосками. Тільки за літо 2021 року було знесено близько 1700 МАФів. Досить часто цей процес супроводжується скандалами, бійками і викликами поліції, адже власники незаконних і, за задумом, тимчасових споруд не поспішають розстатися зі своїм бізнесом.

 

Проте варто сказати, що зазвичай "Київблагоустрій" пропонує власникам кіосків самовільно розібратися з проблемою, тобто демонтувати МАФ. Звісно, що більшість цього не робить, адже просто лишити МАФ для комунальників дешевше, аніж прибирати його самим.

Після демонтажу МАФи зазвичай вивозять у "невідомому напрямку". У Києві є чотири майданчики, де кіоски зберігають після демонтажу, на одному з таких побувала фотокореспондентка Depo.Київ.

Майданчик на вигляд – справжній цвинтар МАФів. Тож коли будинки поруч будуть введені в експлеатацію, їхніх мешканців чекає не найбільш мальовничий, і навіть трохи постапокаліптичний, краєвид. Якщо кладовище кіосків, звісно ж, не перенесуть.

Власники можуть повернути свої МАФи назад, попредньо заплативши за їхній демонтаж, перевезення і зберігання, тож цілком логічно, що за ними майже ніколи не повертаються.

Кіоски на кладовищі у кілька шарів ставлять один на інший, що робить це місце ще більш похмурим.

По деяких МАФах видно, що їхні власники боролися до останнього – на них лишаються таблички, плитка вередині, манекени та навіть написи на листочку А4 про карантинні обмеження.

Якщо за три роки кіоски ніхто не забирає, то іх просто здають на металобрухт.

Досить іронічно виглядають кіоски-пункти переробки вторсировини, адже вони і самі стануть вторсировиною за підсумком.

Вартість тони металобрухту складає близько 8 тисяч. Кіоск в середньому важить 1800 кілограм, тобто за одну демонтовану споруду місто заробляє близько 15 тисяч гривень. При тому що демонтаж одного кіоска вартує близько 35 тисяч, без урахування зберігання.

І хоча, звісно, на майданчику з МАФами особливо не церемоняться, але він по периметру обнесений парканом з колючим дротом, там стоять камери і є охорона, що таки вимагає певних грошових вкладень.

Фото: Катерина Ейхман

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ