UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Виписка з COVID-лікарні: Що треба знати родичам і пацієнтам

Після етапу масових хворих з коронавірусом оспіталізацій настає етап масових виписок з лікарень. І буває, що з медзакладів виписують пацієнтів з низькою сатурацією, або тяжких хворих, щоб не псувати лікарняну статистику смертності. Тому родичам і пацієнтам варто знати певні правила

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Виписка з COVID-лікарні: Що треба знати…
Фото: ЕРА

Про це на своїй сторінці у Facebook написала волонтерка Леся Литвинова, повідомляє Depo.Київ.

Вона розповіла, що до неї по кисневий концентратор звернулися родичі пацієнтки, яку виписують з лікарні з сатурацією 69. Вони були дуже здивовані, коли волонтерка пояснила, що лікарі не мають права виписувати хворого з такою низькою сатурацією.

Литвинова наголосила, що після етапу масових хворих з коронавірусом оспіталізацій настає етап масових виписок з лікарень.

Тому волонтерка пропонує запам'ятати кілька правил:

1. Пацієнта, який не тримає самостійно сатурацію вище 92, виписати можуть тільки за згодою пацієнта або родичів. 

 2. Коли лікар каже, що коронавірусу у пацієнта більше немає і тримати його в лікарні не мають права – "вас вводять в оману, м'яко кажучи".

"Куди подіти пацієнта з низькою сатурацією  –  проблема лікарні, а не родичів. Переводити в інше відділення, перевозити в іншу лікарню – не важливо. Цим повинна займатися лікарня. Доти, поки ви не погодилися забрати людину додому, він перебуває під їхньою юридичною відповідальністю", – зазначає вона.

3. Якщо родичі все-таки вирішили забрати хворого додому, то повинні розуміти, що концентратор – не панацея. Потрібно чітко розпланувати що робити, якщо у відключать світло, якщо зламається апарат, якщо пацієнтові стане гірше. І тільки в тому випадку, якщо абсолютно впевнені, що життю хворого нічого не загрожує, його можна забирати додому.

4. Не всіх пацієнтів виписують додому тому, що їм стало легше. Деяких виписують для того, що б не псувати статистику смертності по лікарні.

"Якщо Вам намагаються віддати додому важкого родича, ви повинні розуміти до чого готуватися. Багато забирають членів сімей додому для того, що б провести з ними останні дні їх життя. Це правильне рішення. Але ви повинні розуміти, що робите. Якщо ви не готові – лікарня повинна такого пацієнта перевести в хоспіс. І цим повинні займатися знову-таки не ви", – наголосила Литвинова.

5. Волонтерка радить перечитати ще раз пункт перший і пам'ятати що телефон гарячої лінії НСЗУ – 1677. Дзвінок зі скаргою на спроби насильницької виписки сильно допомагає. Телефон поліції – 102. Дзвінок з проханням прийняти заяву про те, що лікарня залишає людину в ситуації, яка загрожує життю, допомагає ще краще.

 

Нагадаємо, за минулу добу, 22 квітня, у Києві виявили 1 269 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Від ускладнень хвороби померли 49 пацієнтів. Одужали 1 298 хворих.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme