Київрада після місячного простою: "Шах" ахметівському "Київенерго" та Аеропорт Сікорського

Під час засідання 22 березня столичні депутати потопали в баталіях за повернення тепломереж під крило міста, а також дали нову назву аеропорту "Київ"

Київрада після місячного простою: "Шах"…

Нарешті. Київрада після цілого місяця "простою" почала свою роботу, хоча з самого ранку ще були сумніви, чи відновиться голосування за безліч проектів рішень. Пленарне засідання розпочалося з того, що біля трибуни Київради знову були депутати від фракції "Свобода": вони вчергове повторювали свої вимоги до мера Кличка і його команди щодо покарання винних у побитті депутатів Київради під час сутичок на Татарці 9 березня. Тоді комунальники хотіли знести гаражі місцевих мешканців, але їм на допомогу прийшли депутати від "Свободи". Усе це вилилося у масштабне побоїще. Досі ніякої адекватної реакції на це не було, що стало наслідком блокування роботи Київради протягом останніх тижнів.

Зрештою з'ясувалося, що очільник столиці пообіцяв "свободівцям" розібратися в ситуації. Ті, у свою чергу, начебто пообіцяли не чинити препон для роботи депутатів. Хоча перші голосування за кілька рішень одразу показали, що набрати навіть 61 голос буде дуже складно. Наприклад, лише з третьої спроби депутати подолали цей бар'єр у питанні про перенесення частини проектів реішень з минулих пленарних засідань на наступні дні.

Сьогодні ж головним для депутатів було вирішення питання, чи надавати згоду на збільшення статутного капіталу комунального підприємства "Київтеплоенерго". Саме ця структура, за задумом керівництва міста, має взяти на баланс і керувати тепломережами, які наприкінці квітня заберуть у "Київенерго". Окрім цього, КП "Київтеплоенерго" має підготувати місто до наступного опалювального сезону. Заступник мера Петро Пантелеєв заявив, що на підприємство вже прийшли 300 працівників, а загалом мають взяти ще близько десяти тисяч фахівців. Мовляв, потрібно усім їм платити зарплатню, а ще є потреба у закупівлі різноманітної спецтехніки. Чиновники вже підрахували, що для цього і потрібно збільшити статутний капітал КП "Київтеплоенерго" до 1,2 млрд гривень, адже зараз він складає лише п'ять тисяч гривень.

Втім, у багатьох депутатів Київради під час обговорення даного питання виникли логічні запитання: скільки ще грошей потрібно виділити після того, як тепломережі заберуть у "Київенерго"? Були вигуки окремих депутатів, що ледь не щороку з бюджету міста потрібно витрачати мільярди гривень невідомо на що. Порцію критики отримав і сам заступник Кличка Петро Пантелеєв. Багато депутатів дорікнули йому за те, що за чотири роки на посаді він так і не спромігся представити стратегію розвитку тепломереж столиці. А особливо це стало актуальним після того, як минулого року Київрада вирішила не продовжувати договір з "Київенерго" на управління цих теплових мереж. Але на допомогу Пантелеєву постійно приходили депутати з промерської фракції, які намагалися переконати своїх колег-критиків, що лише збільшення статутного капіталу КП "Київтеплоенерго" до 1,2 млрд гривень зможе забезпечити опалення в оселях киян. Зрештою Київрада все ж надала згоду "залити" в комунальне підприємство суму, яку вимагали чиновники мерії.

Далі депутати перейшли до більш "душевних" питань. Наприклад, Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності надали землю для впорядкування пішохідної зони, а також озеленення території.

Втім, було ще одне цікаве питання, яке чомусь викликало нездорову дискусію. Депутатам на розгляд подали проект рішення про надання аеропорту "Київ" імені українського авіаконструктора Ігоря Сікорського. Здавалося б, цю ініціативу Київрада мала підтримати без будь-яких суперечок. Тим більше, що це трудовий колектив аеропорту висловив таке побажання із зміною назви летовища. Але досить багато депутатів чомусь пропонували відкласти цей проект рішення, щоб обговорити питання про надання аеропорту імені іншого авіаконструктора – Олега Антонова. Бо саме під його керівництвом були розроблені низка транспортних та пасажирських літаків "АН". Зрештою дискусія про надання імені Сікорського аеропорту "Київ" затягнулася ледь не на півгодини. Але депутати все ж підтримали дану ініціативу, і ім'я видатного київського авіаконструктора таки увічнили.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme