Життя без води: Як мешканці Умані та Білої Церкви переживають отруєння річки Рось

Одне з найбільших міст Київщини перебуває без водопостачання через вилив у місцеву річку Рось хімікатів
 

Дещо малозрозуміла історія із спаленим "бусом", що перевозив отрутохімікати, та виливом останніх в річку Рось у Вінницькій області інформаційно майже забила результати передвиборчих партійних з'їздів, що відбулися на вихідних. Соцмережі обговорюють можливу екологічну катастрофу, дехто вже намагається "підстібнути" істеричні настрої, дехто, навпаки, заспокоює і закликає не вимикати критичне мислення.

Тим часом Біла Церква та Умань на Київщині вчаться жити за умов обмеженого водопостачання. Напередодні, 9 червня, о 23:00 припинився водозабір з річки Рось для Білої Церкви. Фахівці вже заявили, що запасів води у місті вистачить на добу. Сьогодні, 10 червня, рятувальні служби мають оприлюднити результати аналізів води, щоб розуміти, як діяти далі.

Втім, відсутність будь-якої офіційної інформації та роз'яснень що робити і як діяти з боку органів влади породжують купу чуток та паніку серед місцевого населення.

Depo.Київ дізнався, які нагальні питання обговорюють мешканці Білої Церкви у зв'язку з відключенням води у місті. Мешканці у соціальних мережах активно обговорюють ситуацію, що склалась. Наприклад, на сторінці спільноти "Підслухано у БЦ" написали, що за неперевіреними даними, води у місті не буде три доби.

У свою чергу, напередодні ввечері, коли люди активно запасались водою, деякі мешканці квартир, починаючи від сьомого поверху, скаржились, що в них води вже не було, адже падав тиск у водопровідній мережі через активне використання води.

Втім, мешканці Білої Церкви стверджують, що в деяких будинках вода досі є, хоча її мали відключити ще о 23:00. Наприклад, на сторінці спільноти у "Фейсбуці" "Біла Церква" з'явилось оголошення про невідключену воду. 

Деякі мешканці міста припускають, що з кранів тече вже та вода, яка просто залишилась в трубах після припинення забору з річки Рось. 

Також про старі запаси води у трубах підтверджують у компанії "Білоцерківвода". 

Поки ж по місту курсують автоцистерни з питною водою. Наприклад, зранку, 10 червня, одна така цистерна була на масиві Леваневського. 

Крім цього на сайті мерії Білої Церкви розміщено інформацію про розміщення так званих громадських колодязів. Їх у місті нараховується кілька сотень. Для містян навіть доступна спеціальна карта цих колодязів, яку можна відкрити за посиланням. 

Тим часом мешканці Білої Церкви також обговорюють, наскільки було шкідлвио напередодні купатися у річці Рось. Хоча рятувальники ще в першій половині дня, 9 червня, порадили утриматись від таких купань. Наприклад, на сторінці спільноти "Підслухано у БЦ" у "Фейсбуці" одна жінка скаржиться, що вчора дозволила синові скупатися у Росі. Втім, відповіді на таку скаргу від інших мешканців Білої Церкви були різноманітні. 

 

Тим часом мер Білої Церкви Геннадій Дикий у відеозверненні розповів, що зранку, 10 червня, були взяті повторні забори води з річки Рось та направлені на перевірку. Також він повідомив, що вода у квартирах містян з'явиться лише тоді, коли буде 100-відсоткова впевненість у безпечності постачання води. 

У свою чергу еколог Володимир Борейко в коментарі Depo.Київ заявив, що потрапляння хімікатів у річку Рось – це дійсно екологічна катастрофа.

"За моїми даними, є перевищення концентрації хімікатів у воді по трьом параметрам у два-три рази. Там десь порядку десяти різних видів отрут вилилось у річку. Це екокатастрофа, яка загрожує загибеллю риби вниз за течією річки Рось. Також не можна купатися в цій річці і поливати городи водою з неї, тому що уся вода отруєна", - додав Володимир Борейко.

Крім цього він дав прогноз стосовно очищення річки від хімікатів. Так, на думку еколога, усе це може затягнутися на кілька тижнів. Тобто, увесь цей час річка Рось буде фактично непридатна для використання з неї води.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook