Всесвітній потоп по-київськи: Чому мешканцям столиці потрібно купувати байдарки

Щойно у Києві почав танути сніг, як викрилася вся реальна якість роботи місцевих комунальників

Всесвітній потоп по-київськи: Чому мешка…

Ще тиждень тому кияни страждали через неприбраний сніг, який був усюди. Втім, сьогодні містяни вже "насолоджуються" наслідками цієї недбалості.

Схоже, цього року керівництво міста пішло новим шляхом у вирішенні проблеми прибирання снігу. Якщо дороги були ще більш-менш очищеними, то про пішоходів, таке враження, геть забули. Містянам доводилося долати неабиякі перешкоди, щоб дістатися на роботу і назад додому. Неприбраний з тротуарів сніг можна було спостерігати як на околицях столиці, так і в центральній частині міста.

Усе закінчилося цілком очіквано: природа сама почала виконувати роботу, яку повинні були зробити комунальники. Як тільки стовпчики термометрів показали плюсову температуру, більшість тротуарів і дворів міста перетворилися на озера. Хоча цього варто було очікувати, адже золзуміло, що сніг, який ніхто навіть не думав вивозити, перетвориться на брудну воду.

На багатьох тротуарах міста пішоходи стикаються з тим, що замість асфальту вони мають йти ледь не по коліна у воді. І добре, якщо величезні калюжі можна обійти, але бувають випадки, коли іншого шляху, окрім як "пливти", немає.

Та такі калюжі – це ще квіточки. Справжнє озеро можна спостерігати неподалік станції метро "Позняки". Причому з'явилося воно на шляху до метро. Не інакше, як на Іхтіандра треба перетворитися, щоб зайти у підземку.

ФОТО: Олександр Марущак

І тут виникає питання: чому усе це так відбувається? Величезні кучугури снігу під час танення могли б витікати у зливоприймачі. Тоді б ніяких озер на вулицях міста не було. Інша справа, що в деяких місцях каналізаційних отворів просто немає. Тому комунальники мали б врахувати усе це і там, де відсутні зливоприймачі, очистити територію від снігу, щоб після його танення не було потопів. Тим більше, що з року в рік ситуація з підтопленнями окремих місць у столиці є досить стабільною, але складається враження, що комунальні служби на це не зважають. Тому і виходить: з одного боку, не вивозиться сніг, а з іншого – ніхто не поспішає облаштовувати зливоприймачі там, де ситуація з підтопленнями є критичною.

Втім, навіть наявні каналізаційні отвори, в які має стікати дощова вода та талий сніг, у багатьох випадках просто забиті. Найяскравіший приклад – вулиця Фанерна, де фактично щороку кияни "топлять" свої автомобілі.

Логічно, що в такій ямі зливоприймач має працювати на відмінно, але до цього комунальним службам немає жодного діла.

Загалом таких проблем і "водяних" місць у столиці багато. Для прикладу, так виглядає один з дворів на столичній Оболоні.

Величезна площа води наштовхує на думку, що зливоприймачі тут також забиті наглухо.

З цього випливає лише один висновок: комунальні служби ще тиждень тому залишили киян-пішоходів сам на сам зі сніговою стихією, а сьогодні це в буквальному розумінні вилилося на необхідність боротьби вже з водною стихією, причому всьому місту. І як тут не згадати поради мера Кличка. Коли місто було засипане снігом і комунальні служби не надто поспішали працювати, очільник столиці закликав киян полюбити сніг і насолоджуватися кучугурами. І сам відправився відпочивати з розвагами, катаючись на сноукайті.

Якщо враховувати, що зараз столиця потопає у талій воді, можна очікувати, що очільник столиці запропонує киянам сходити, наприклад, у аквапарк. Бо для вейкбордингу, який полюбляє мер, ще прохолодно.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme