Всесвітній потоп по-київськи: Чому мешканцям столиці потрібно купувати байдарки

Щойно у Києві почав танути сніг, як викрилася вся реальна якість роботи місцевих комунальників

Depo.
13 березня 2018 16:00
ФОТО: depo.ua
Всесвітній потоп по-київськи: Чому мешканцям столиці потрібно купувати байдарки

Ще тиждень тому кияни страждали через неприбраний сніг, який був усюди. Втім, сьогодні містяни вже "насолоджуються" наслідками цієї недбалості.

Схоже, цього року керівництво міста пішло новим шляхом у вирішенні проблеми прибирання снігу. Якщо дороги були ще більш-менш очищеними, то про пішоходів, таке враження, геть забули. Містянам доводилося долати неабиякі перешкоди, щоб дістатися на роботу і назад додому. Неприбраний з тротуарів сніг можна було спостерігати як на околицях столиці, так і в центральній частині міста.

Усе закінчилося цілком очіквано: природа сама почала виконувати роботу, яку повинні були зробити комунальники. Як тільки стовпчики термометрів показали плюсову температуру, більшість тротуарів і дворів міста перетворилися на озера. Хоча цього варто було очікувати, адже золзуміло, що сніг, який ніхто навіть не думав вивозити, перетвориться на брудну воду.

На багатьох тротуарах міста пішоходи стикаються з тим, що замість асфальту вони мають йти ледь не по коліна у воді. І добре, якщо величезні калюжі можна обійти, але бувають випадки, коли іншого шляху, окрім як "пливти", немає.

Та такі калюжі – це ще квіточки. Справжнє озеро можна спостерігати неподалік станції метро "Позняки". Причому з'явилося воно на шляху до метро. Не інакше, як на Іхтіандра треба перетворитися, щоб зайти у підземку.

ФОТО: Олександр Марущак

І тут виникає питання: чому усе це так відбувається? Величезні кучугури снігу під час танення могли б витікати у зливоприймачі. Тоді б ніяких озер на вулицях міста не було. Інша справа, що в деяких місцях каналізаційних отворів просто немає. Тому комунальники мали б врахувати усе це і там, де відсутні зливоприймачі, очистити територію від снігу, щоб після його танення не було потопів. Тим більше, що з року в рік ситуація з підтопленнями окремих місць у столиці є досить стабільною, але складається враження, що комунальні служби на це не зважають. Тому і виходить: з одного боку, не вивозиться сніг, а з іншого – ніхто не поспішає облаштовувати зливоприймачі там, де ситуація з підтопленнями є критичною.

Втім, навіть наявні каналізаційні отвори, в які має стікати дощова вода та талий сніг, у багатьох випадках просто забиті. Найяскравіший приклад – вулиця Фанерна, де фактично щороку кияни "топлять" свої автомобілі.

Логічно, що в такій ямі зливоприймач має працювати на відмінно, але до цього комунальним службам немає жодного діла.

Загалом таких проблем і "водяних" місць у столиці багато. Для прикладу, так виглядає один з дворів на столичній Оболоні.

Величезна площа води наштовхує на думку, що зливоприймачі тут також забиті наглухо.

З цього випливає лише один висновок: комунальні служби ще тиждень тому залишили киян-пішоходів сам на сам зі сніговою стихією, а сьогодні це в буквальному розумінні вилилося на необхідність боротьби вже з водною стихією, причому всьому місту. І як тут не згадати поради мера Кличка. Коли місто було засипане снігом і комунальні служби не надто поспішали працювати, очільник столиці закликав киян полюбити сніг і насолоджуватися кучугурами. І сам відправився відпочивати з розвагами, катаючись на сноукайті.

Якщо враховувати, що зараз столиця потопає у талій воді, можна очікувати, що очільник столиці запропонує киянам сходити, наприклад, у аквапарк. Бо для вейкбордингу, який полюбляє мер, ще прохолодно.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook