Введено карантин: У селі під Києвом африканська чума свиней

Територія села Горностайпіль Іванківського району Київської області оголошена неблагополучною через африканської чуми свиней, в селі введено карантин

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на прес-службу Державної служби ветеринарної медицини Київської області.

У патологічному матеріалі від трупа домашньої свині виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. В області затверджено "План заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання".

У неблагополучному пункті працюють фахівці Державної ветеринарної служби в Київській області, Головного управління ДСНС України в Київській області, Головного управління МВС України в Київській області, Київського обласного управління лісового та мисливського господарства та виконують заходи згідно із зазначеним планом заходів і "Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней", затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності Державна служба ветеринарної медицини Київської області рекомендує:

1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
2. Не допускати вигулу свиней та їх контакту з іншими тваринами, або сторонніми людьми.
3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
4. Регулярно здійснювати очищення приміщень, в яких утримуються свині.
5. Обслуговування тварин проводити тільки в окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар, закріплений за кожним приміщенням.
6. Постійно вести боротьбу з гризунами.
7. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров'я і епізоотичне благополуччя територій їх походження.
9. Забій тварин проводити тільки після передзабійного клінічного огляду фахівцем державної служби ветеринарної медицини.
10. Реалізовувати продукти забою тільки після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
11. Не купувати м'ясні продукти в невстановлених для цього місцях, і на стихійних ринках.
12. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити фахівця найближчого державної установи ветеринарної медицини.
13. Обов'язково забезпечувати доступ представників державної ветеринарної служби до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов'язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
14. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою і переробки, непридатні для споживання людиною, утилізувати відповідно до Закону України "Про відходи".
15. Чи не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
16. Чи не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.
17. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією, що протікають через лісові масиви, в яких дикі кабани.
18. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам'ятати, що проведення дезінфекції тваринницьких приміщень, побудованих з пористого матеріалу (цегла, піноблок, газоблоки, керамзитобетонні блоки та ін.) Не гарантує стовідсоткового знищення вірусу в зв'язку з можливістю вірусу глибоко проникати в структури таких будівельних матеріалів.

В Іванківському районі заплановано відстріл диких свиней. До цього процесу залучать мисливців, єгерів і міліцію.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme