UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як безпечно та з користю пірнати в ополонку на Водохреща: Поради столичних рятувальників і лікарів

У неділю, 19 січня, українці відзначатимуть свято Водохреще, з традиційними купаннями в відкритих водоймах

Як безпечно та з користю  пірнати в опол…

Для того, щоб свято не обернулося трагедією, необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду, повідомляє Depo.Київ.

"Пам'ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та дозволяти купання дітям без нагляду батьків чи дорослих. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. При груповому купанні кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб", - поперджають рятувальники.

Отже рятувальники Києва та Київській області звертаються до громадян:

- занурювати (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега під доглядом рятувальників та медичних працівників;

- перед купанням необхідно розігріти тіло;

- до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг, – краще у черевиках або вовняних носках для того, щоб дійти до ополонки. "Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам ковзати на льоду", - кажуть рятувальники. Йдучи до ополонки, пам'ятайте, що доріжка може бути слизькою;

- ідіть повільно та уважно;

- занурювати найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;

- при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

- не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;

- якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

- при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

- після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і вдягніть сухий одяг;

- для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса.

"Подбайте про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоду", - йдеться в повідомленні.

Крім того, топ-поради лікарів також допоможуть провести цей обряд без шкоди і навіть з користю для здоров'я. 

Так, купання в холодній воді може піти на користь організму людини. За статистикою, частота і тяжкість захворювання простудними і супутніми їм хворобами у "моржів", в 60 разів нижче, а рівень хронічних недуг у таких людей нижче в 30 разів.

Перша порада лікарів: перш ніж зайнятися моржування необхідно пройти повне медичне обстеження. Медики стверджують, що починати моржування краще не раптово, раз в рік на Водохреще - слід поступово готувати організм в теплу пору року. Сам процес адаптації до низьких температур полягає у щоденних купаннях у відкритих водоймах з поступовим збільшенням часу перебування у воді. Як альтернативний варіант, фахівці радять щоденний прохолодний душ з планомірним зниженням температури води.

Що стосується одноразового "занурення" на свято як данину традиціям, тут є кілька простих правил, які допоможуть зберегти здоров'я під час купання в ополонці :категорично заборонено пірнати в ополонку в стані алкогольного сп'яніння; у період застуди або загострення хронічних хвороб купатися не можна; категорично заборонено пірнати в ополонку головою вперед; перед зануренням обов'язково розігрітися розтиранням або бігом; після занурення обов'язково швидко розтерти себе насухо і надіти теплий одяг; перше занурення новачків в ополонку не повинно тривати довше 16 секунд.

В той же час "моржування" протипоказано людям із захворюванням нирок, ураженням або слабкістю судин серця і мозку, при гінекологічних захворюваннях, холодовій алергії. Крім того, не варто залучати до моржування маленьких дітей.

Додамо, що в четвер, 16 січня, рятувальники столичного Головного управління ДСНС разом з рятувальниками Київської міської держадміністрації навчатимуть громадян, як правильно проводити ритуал купання на Водохреща.Захід відбудеться на вул. Прирічна, 5, (Оболонська набережна, навпроти церкви) о 10:00.

Нагадаємо, під Водохреще до Києва прийде похолодання.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme