Як чиновники Києва створили "привид" кладовища для тварин

Майже десять років виповнилося довгобуду під назвою "Кладовище для тварин"

Денис Гонтар

Великий мегаполіс потребує вирішення не тільки нагальних питань на зразок нових автомагістралей і дитячих садків-шкіл. Наприклад, у багатьох киян є домашні тварини, які рано чи пізно прощаються з цим світом. Але поховати померлих тварин у столиці практично немає де.

Наразі з цієї ситуації кияни виходять по-різному. Деякі закопують трупи тварин в себе на дачі чи в якійсь лісопосадці. Існують у Києві і кілька стихійних кладовищ. Одне з них розташоване прямісінько біля лінії міської електрички на вулиці Євгена Сверстюка неподалік проспекту Воз'єднання. 

Тут усе, як на кладовищах для людей: огорожі на могилах тварин і навіть пам`ятники для них. 

На могилах є фотографії тварин і навіть дати їхнього народження та смерті. 

Дехто виступає проти таких поховань у столиці, але, з іншого боку, чиновники досі не запропонували альтернативу цьому.

Ще на початку 2000-х років у мерії начебто і почали вирішувати цю проблему. Неподалік ТЕЦ-6 на вулиці Пухівській, за житловим масивом Троєщина, чиновники відвели землю під кладовище для тварин. Тут навіть мав бути крематорій для кішок-собак.

Будівництво кладовища почалося ще 2003 року за часів мера Омельченка. Після приходу до влади молодої команди Черновецького її представники запевняли, що доведуть справу до кінця.

Depo.Київ відправив запит у мерію і виявилося, що з 2007 року будівництво кладовища для тварин зупинилося.  По нинішній день там взагалі не проводилося ніяких робіт.

Десятиліття тому вартість зведення об'єкту складала майже 27 млн гривень. Чиновники витратили половину цієї суми. На ці гроші повністю вдалося зробити лише під'їзну дорогу до кладовища, яка тоді затягнула на більш ніж 300 тис. гривень. Також повністю готова крита стоянка для автомобілів, на що з міського бюджету не пошкодували понад 4 млн. гривень.  

Наприклад, на 85% готове адміністративне приміщення та зала прощання. Готовність АТП складає трохи більше 70%. Майже в такому ж стані і мережі газопостачання. Цікаво, що за 500 тис. гривень також була збудована мийка для автомобілів, яка готова на 90%.

Наразі на добудову кладовища для тварин потрібно ще 13,5 млн. гривень, але це у цінах десятирічної давнини. Будівництво тільки кремаційного цеху затягне на 800 тис. гривень. На облаштування зовнішніх мереж та інших робіт планують витратити більше 2 млн гривень.

На наше питання, коли має відкритися кладовище відповіді від чиновників ми так і не отримали. Тому все спадає на те, що кладовище для тварин продовжить вважатися довгобудом. 

Depo.Київ відвідав даний об'єкт, збудований наполовину. 

Це – дорога до кладовища. 

А так виглядає під'їзд до головного входу. Мабуть, такі барикади потрібні, щоб ніхто нічого звідси не вивіз.

З асфальту вже росте трава. 

Від погляду на це фото виникає дві думки: або робітники не встигли докласти бруківку, або вона вже комусь знадобилася на дачі.

Всередині адміністративних приміщень наче зупинився час. 

А так виглядає територія за парканом майбутнього кладовища для тварин. 

Загалом весь об'єкт нагадує зону відчуження. Бур'яни тут "квітнуть" по повній програмі. За аркою кладовища дерева виросли вище за людський зріст. 

Тим часом кияни не чекають милості від чиновників, і вже котрий рік біля майбутнього кладовища для тварин діє стихійний цвинтар. Вздовж дороги до закинутого об`єкту є невеличкий ліс, і саме тут містяни ховають своїх тварин. 

Слід нагадати, що з часом недобудовані об'єкти стають непридатними для подальшої експлуатації. Реанімовувати все доводиться, витрачаючи нові, чималі кошти. Хоча у довгобуд під назвою "Кладовище для тварин" чиновники столичної мерії вже вбухали майже 13 млн. гривень. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ