Як чиновники Кличка підіграють монополістам з тарифним зашморгом для киян

У "Київводоканалі" ще влітку відбулося засідання на якому пропонувалося підвищити вартість холодного водопостачання. Не останню скрипку у цьому зіграли представники мерії

Як чиновники Кличка підіграють монополіс…

Днями у "Київводоканалі" вирішили "ощасливити" киян новиною про чергове підвищенням тарифу на холодне водопостачання та водовідведення. Мовляв, дорожчає електроенергія і матеріали для очищення води, а тому потрібно усі ці витрати якось покривати. У "Київводоканалі" не уточнюють, коли відбудеться підвищення тарифу, але на підприємстві мають твердий намір це зробити.

Сьогодні один кубометр холодної води та водовідведення коштує для киян 15,49 грн. А пропонується збільшити цю вартість до 18,50 грн, тобто підвищення тарифу має відбутися одразу на 20%. І це незважаючи на те, що у травні минулого року тариф на холодну воду для киян вже підвищувався.

Про майбутнє зростання вартості води до більш ніж 18 гривень розмови розпочалися ще влітку минулого року. Так, у серпні у "Київводоканалі" відбулося засідання, що дало старт обговоренню необхідності перегляду тарифів на виробництво та виконання послуг з холодного водопостачання та водовідведення. На тому засіданні було присутнє керівництво "Київводоканалу", радник заступника мера Києва Олексій Тихонов та начальник управління розвитку житлово-комунального господарства столичної мерії Віра Радченко. Тоді представники "Київводоканалу" одностайно запропонували у 2018 році підвищити тариф на холодну воду для киян. Пропонувалось навіть зробити вартість холодної води на рівні 18,46 грн за "куб", що на чотири копійки менше, ніж пропонується зараз. У протоколі того серпневого засідання вказано, що начальник управління розвитку ЖКГ Київської мерії Віра Радченко пропонувала не підвищувати тариф, а розглянути можливість перерозподілу складових витрат у структурі чинного на той час тарифу.

Після цього було складено, підписано та затверджено протокол обговорення необхідності перегляду тарифів на холодне водопостачання та водовідведення. Цей протокол було направлено до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Перед направленням до НКРЕКП документ підписало керівництво "Київводоканалу" та вже згадана представниця столичної мерії Віра Радченко.

Саме на основі таких протоколів Нацкомісія з державного регулювання у сфері компослуг ухвалює рішення щодо підвищення тарифів на ті чи інші послуги.

Разом з тим, все це дещо розходиться з позицією мера Кличка, який постійно наголошує, що столична влада не впливає на жоден тариф у Києві, окрім утримання будинків та прибудинкових територій, а простіше – квартплати. Як мінімум, чиновники мерії мають бути присутні на засіданнях монополістів, де розглядаються питання про підвищення тарифів на комунальні послуги. І їм можна було б давати вказівки виступати категорично проти підвищення тарифів, а не просто бути статистами на чужому святі. Крім того, столичній адміністрації можна попередньо проводити власні розрахунки, скільки має коштувати та ж холодна вода, аби аргументовано протистояти черговій спробі покрити втрати монополіста за рахунок киян. На ділі ж, судячи з усього, представники мерії в кращому випадку пропонують монополістам якось змінити структуру оплати за послугу, мовляв, можливо, що так вдасться не підвищувати вартість послуги. Саме так і сталося у випадку з наміром "Київводоканалу" збільшити вартість своїх послуг.

Після чергового підвищення тарифів на воду мер Кличко знову скаже, що це не його справа, адже він лише впливає на утворення тарифу з утримання будинків. І це нагадує ситуацію зі скандальними забудовами, та й усім, що відбувається у столиці. Так, на піку конфліктів між містянами та забудовниками керівництво міста заявляє, що наче як нічого вдіяти і не може. А потім виявляється, що і рішення на відведення землі мерія видавала, і ще багато документів були погодженні чиновниками з самого верху. Та й коли сильно припече, у Кличка вистачає чи то повноважень, чи то вміння торгуватися, і ну зовсім же невигідні іміджу "мера європейської столиці" заминаються або призупиняються до кращих часів. Як це було, наприклад, з будівництвом висоток на Микільській Слобідці.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme