ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як чиновники Кличка потопають у гривнях від матдопомоги

Очільники Департаментів столичної мерії щороку отримують десятки тисяч гривень "на додачу" до своїх законних зарплат

Depo.
4 грудня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Нещодавно Depo.Київ писав про те, як заступникам Кличка нараховують по 14 зарплат на рік. Окрім щомісячної зарплати, чиновники не гребують просити з міського бюджету кілька десятків тисяч гривень для вирішення так званих "соціально-побутових питань". Окрім цього, заступники Кличка, йдучи у відпустку, щороку отримують грошову допомогу, яка також вимірюється десятками тисяч гривень.

Тому Depo.Київ перевірив, чи користуються такими ж привілеями директори Департаментів Київської міської державної адміністрації.

Оскільки очільники цих Департаментів також є державними службовцями, то вони так само пишуть заяви на отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Крім цього, директори Департаментів отримують одну середньомісячну зарплатню перед тим, як йдуть у відпустку. Звичайно, суми не такі, як для заступників Кличка, котрі з окладом і різноманітними преміями-надбавками зароблять щомісячно по 35-40 тис. гривень. Втім, середньомісячна зарплатня очільника того чи іншого Департаменту теж немаленька і складає близько 18-20 тис. гривень, а буває і більше.

Так, головний архітектор Києва Олександр Свистунов, який офіційно очолює Департамент містобудування, цього року ще не писав заяви на отримання матеріальної допомоги. А от для відпустки йому надали 22,5 тис. гривень. Наразі без допомоги і відпускних опинилися директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Андрій Мельничук та очільник Департаменту з питань реєстрації Наталія Мельник. Втім, ці чиновники ще можуть написати відповідні заяви на отримання коштів з бюджету, адже уся статистика щодо нарахувань грошей фактично стосується десяти місяців поточного року.

Цього року матеріальна допомога і відпускні не надавалися головному транспортнику столиці Сергію Симонову. Мабуть тому, що він став біля керма Департаменту транспортної інфраструктури лише на початку серпня. Ні відпускних, ні матеріальної допомоги також не отримувала Валентина Гінзбург, що очолює Департамент охорони здоров'я. Її мер Кличко також лише нещодавно призначив керувати цією структурою, а до того часу вона була виконуючим обов'язки.

Найменше з усіх очільників Департаментів матеріальної допомоги цьогоріч отримав Олексій Поліщук, який є директором Департаменту земельних ресурсів. Для того, щоб він вирішив свої соціально-побутові питання, чиновнику нарахували 16 483 гривні. Майже таку ж суму йому надали для відпочинку у відпустці. Близько 19 тис. гривень цього року було нараховано директору Департаменту суспільних комунікацій Марині Хонді. Ще близько 18 тис. гривень вона отримала перед відпусткою.

20 663 гривні нарахували одіозній очільниці Департаменту культури Діані Поповій. Чиновниця написала відповідну заяву на отримання допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Окрім цього, перед своєю відпусткою чиновниця отримала більше 25 тис. гривень. Нагадаємо, що саме Діана Попова рік тому порівнювала столичних активістів зі "швондерами".

Трохи менше 21 тис. гривень надійшли на рахунок очільниці Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту Оксани Колтик. Ці гроші вона витратила на вирішення соціально-побутових питань. Майже таку ж суму їй надали для гарного відпочинку у відпустці.

Олена Фіданян, яка є головним освітянином столиці, очолюючи Департамент освіти і науки, на вирішення своїх побутових питань попросила і, відповідно, отримала 21 156 гривень. А перед відпусткою їй нарахували ще 22 386 тис. гривень.

Головний борець з МАФами Андрій Фіщук, який очолює Департамент міського благоустрою, цьогоріч отримав трохи більше 21 тис. гривень для вирішення соціально-побутових питань. А у відпустці чиновник, мабуть, добре відпочив, отримавши майже 25 тис. гривень фінансової допомоги.

Очільник однієї ж "найжирніших" структур мерії – Департаменту комунальної власності – Андрій Гудзь отримав цього року 23 тис. гривень для вирішення соціально-побутових питань. Стільки ж грошей йому видали для незабутнього відпочинку. Окрім цього, головний економіст столичної влади – очільник Департаменту економіки – Світлана Принада "розбагатіла" на 22 228 гривень, коли отримала щорічну матеріальну допомогу. Таку ж суму їй нарахували перед відпусткою.

Написав заяву на отримання грошової допомоги і головний фінансист столичної мерії Володимир Репік - після цього йому нарахували 24 тисячі гривень. А щоб пан Репік гарно готував бюджет міста на 2018 рік, йому потрібно було вдало відпочити. Тому перед відпусткою чиновнику нарахували ще 24 тисячі гривень. Трохи більше 24 тис. гривень отримав і очільник Департаменту будівництва та житлового забезпечення Костянтин Федотов. Таку ж суму йому надали для яскравого відпочинку у відпустці.

Головний "жедівець" Києва Дмитро Науменко, що очолює Департамент житлово-комунальної інфраструктури, для вирішення соціально-побутових питань взяв у міста 24 864 гривні. Ще трохи більше 23 тис. гривень йому надали перед відпусткою.

І нарешті – лідери цього хіт-параду з отримання різноманітних фінансових допомог з міського бюджету.

Третє місце посідає очільник Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров. Коли він йшов у відпустку, в мерії йому нарахували 28 тис. гривень допомоги. Ще 25 тис. чиновнику надали для вирішення соціально-побутових питань.

Віце-чемпіоном тут є директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов. На вирішення побутових проблем йому нарахували трохи більше 30 тис. гривень. Ще майже 35 тис. гривень чиновник отримав, як грошову допомогу при наданні відпустки.

Чемпіоном же за розміром виплат є Наталія Шамрай, яка очолює Департамент надання адміністративних послуг. Цього року, окрім зарплатні вона отримала 42 159 гривень для вирішення соціально-побутових питань. Таку ж суму їй виплатили перед виходом у щорічну відпустку.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ