Як у Київраді влаштували "війну" за парк навколо скандальних висоток Микитася

Промерська більшість у Київраді лобіює свій проект створення парку біля скандальної забудови на Микільській Слобідці, а опозиція бореться за іншу модель зони відпочинку 

  • Київ
  • 28 листопада 2017 19:30

Як у Київраді влаштували "війну" за парк…

Останнє засідання Київради вчергове відбулося з присмаком скандалу. І знову не минулося без теми забудови столиці. В центрі уваги опинилася ініціатива зі створення парку на березі Дніпра, де компанія "Укрбуд", якою раніше керував екс-соратник мера Кличка Максим Микитась, намагається звести скандальний житловий комплекс. Під час засідання Київради на розгляд депутатів було подано одразу два проекти рішення. Обидві пропозиції викликали неабиякі дискусії.

Депутат Київради від фракції "Батьківщина" Анатолій Шаповал презентував свій проект щодо створення парку на березі Дніпра на Микільській Слобідці. За його словами, проект підтримала ледь не уся громада Лівобережжя. На підтвердження на трибуну для доповіді викликали одного з активістів, які також були присутні в кулуарах Київради. Мешканець Микільської Слобідки Олег Бринь розповів депутатам, що, по суті, на березі Дніпра вже почали створювати парк, але він ніяк не може набути відповідного статусу, щоб надалі розширятися. У дискусію майже одразу втрутилися депутати від "Солідарності". Її представник, він же голова постійної комісії Київради з питань містобудування і земельних відносин Олександр Міщенко, заявив, що вищезазначений проект зі створення парку не проходив його комісію.

Далі слово взяв інший представник промерської фракції Олег Петровець, який заявив, що частина ділянки, яку пропонують зробити парком, вже має статус скверу. Мовляв, якщо за нього проголосувати, то це рішення буде суперечити іншому рішенню Київради, яка раніше створила сквер. Далі Петровця понесло до детального плану території цієї місцевості, адже начебто згідно цього документу, там, де пропонують облаштувати парк, має бути зовсім інша... забудова. Про яку саме забудову йдеться, депутат тактично промовчав.

За кілька хвилин стало зрозуміло, чому Петровець так палко впирається створенню парку на березі Дніпра у версії опозиції. Справа в тому, що він має власний проект рішення, який також покликаний створити парк на цьому місці, тільки поменше. І депутати від промерської фракції ледь не одноголосно заявили, що будуть підтримувати лише проект свого колеги.

Але спочатку потрібно було поставити на голосування саме проект від опозиційного депутата. Перед цим кілька депутатів від різних фракцій заявили, що потрібно створювати великий парк, а не якийсь "огризок", натякаючи саме на проект Петровця. Більше того, з боку деяких політичних сил у Київраді були виголошені побоювання, що якщо не створити на Микільській Слобідці великий парк, то забудовник, що вже звів дві висотки, продовжить свою "чорну" справу, збудувавши на березі Дніпра, як і запланував, ще кілька хмарочосів. Зрештою, "опозиційний" проект рішення зі створення великого парку набрав лише 45 голосів з 61 потрібного. Фракція "Солідарності" майже у повному складі "завалила" голосування.

Одразу після цього на обговорення і подальше голосування винесли проект рішення Петровця. Депутати більшості одразу заявили, що на створення такого парку є майже усі дозвільні документи, надані структурами мерії. Мовляв, навіть громада Лівобережжя усе це підтримує. Це одразу викликало обурення у активістів, які в кулуарах Київради відстоювали щойно завалений "Солідарністю" проект створення парку на Микільській Слобідці. Тим часом, за ініціативи промерських депутатів, на трибуну Київради викликали іншого мешканця Лівобережки: чоловік дійсно заявив, що усі його сусіди начебто підтримують створення парку на березі Дніпра, але лише за проектом Петровця. Після того, як він вийшов у кулуари Київради, на нього ледь не накинулися активісти, що підтримують інший проект парку.

Дійшло ледь не до стусанів, і, врешті решт, прихильнику створення парку за моделлю промерського депутата заявили, що якщо він ще раз прийде до Київради, то буде мати серйозну чоловічу розмову.

Поки у кулуарах була своя "дискусія", у залі засідань депутати з різних політсил продовжували обговорювати другий за чергою проект створення парку на Микільській Слобідці. Знову "вилізла" тема, що забудовник спить і бачить, як добудувати свої висотки, яких, за його початковим планом, мало бути ледь не з десяток. Наразі на сайтах з продажу нерухомості активно рекламують житло лише у двох будинках, які "Укрбуд" потроху зводить на Микільській Слобідці. Тому, на думку окремих депутатів, не потрібно дати жодного шансу, щоб у будівельної компанії було хоч мінімальне бажання продовжувати зведення висоток.

Примітно, що інший депутат від промерської фракції Дмитро Банас заявив, що якщо на Микільській Слобідці створити великий парк, як пропонує опозиція, то окремі його ділянки опиняться на приватній території. Загалом фактично уся фракція "Солідарність" наполягала на тому, щоб голосувати за проект створення парку, який пропонує саме їхній колега Олег Петровець. Сам він запевняв, що його проект надасть змогу впорядкувати 50 метрів набережної Дніпра. Після цього в залі пролунали висловлювання, що таким чином проект Петровця не має на меті створювати парк, а просто дозволить впорядкувати набережну. Зрештою, проект промерського депутата теж не набрав потрібної кількості голосів: за нього голосували практично одні депутати з фракції "Солідарність".

Можна не сумніватися, що промерська більшість ще повернеться до вигідного їй проекту рішення, як це було з іншими скандальними темами. Як приклад можна згадати, як мер Кличко разом зі своєю фракцією проштовхнули створення комунального підприємства "Муніципальна охорона".

Тим часом в іншій частині Києва мер вкотре зіграв за команду чергового забудовника, забивши нищівного гола у ворота активістів, які виступали проти зведення комплексу монструозних висоток на місці знищенного Сінного ринку. Віталій Кличко, прикрившись захистом інтересів громади і пошуками якогось відомого хіба що йому "компромісу", підписав із забудовником "меморандум", яким забудовник пообіцяв знизити висотність своїх "свічок" на аж 1-3 поверхи - щоб вони не були вищими за 19 рівнів. Кличко проголосив це черговим досягненням місцевої влади – "спільно з активістами" – та "зниженням суспільної напруги". Геть не згадуючи про порушення містобудівних вимог та проблеми, які спричинить цей комплекс місту, якщо таки буде зведений.

ФОТО: kmr.gov.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme