"Дитсадок заміновано": Як мають діяти вихователі під час евакуації дітей

Процес евакуації дітлахів із дитячого садка має бути відточений до дрібниць. Інколи рятувальники навіть проводять відповідні навчання для персоналу дитячих закладів 

"Дитсадок заміновано": Як мають діяти ви…

Мінування – чи, на щастя, радше "мінування" – стали для України загалом і столиці зокрема звичним явищем. "Мінують" вокзали і аеропорти, торгові центри і установи, навіть катери і катамарани з катерами і, що найгірше, лікарні, причому будь-якого профілю – місяць тому через чергових інтелектуально відбитих мінерів зірвалася третина запланованих на день операцій в Інституті раку, а це буквально питання життя і смерті. 

Якщо виключити звичайних телефонних хуліганів, то часто вал дзвінків йде з Росії чи російських же електронних пошт. На щастя, поки що все обходилося виключно "тривогою": людей просто виводили на безпечну відстань, на місце події приїжджали вибухотехніки, які обшукували кожен закуток, але нічого не знаходили. Здавалося б, вже можна було б на ті дзвінки заплющити очі і не звертати увагу, але це хибна думка. Адже у такий спосіб ворог з-за поребріка може перевіряти нашу пильність – це окрім бажання просто, як колись казав Путін, "покошмарити". І як тільки її буде втрачено, рвоне по-справжньому.

Нещодавно столицю накрило черговою хвилею телефонного тероризму, ба більше: до спецслужб надійшло повідомлення про замінування усіх дитячих садків. На щастя, повідомлення було хибним. Проте Depo.Київ вирішив розібратись, як має відбуватись евакуація дітей з навчальних закладів в разі повідомлень про замінування.

По-перше, керівні особи та рядові працівники дитячих садків мають знати план евакуації на випадок не тільки повідомлення про замінування, але й в разі пожежі чи інших надзвичайних ситуацій. Візуальні плани евакуації розміщено на кожному поверсі навчального закладу.

Зазвичай перед евакуацією має пролунати сигнал "Тривога". Відповідно до виробленого алгоритму дій при виникненні надзвичайних ситуацій спрацьовує звукова сигналізація – три довгі дзвоники. Це і має бути сигнал до евакуації. Інколи завідувач дитсадка чи інші його працівники також можуть пробігтися кабінетами, щоб для контролю впевнитись в тому, що діти та вихователі почали збиратись на вихід.

Відповідальний за цивільний захист також має координувати рух груп дітей, які вже вийшли зі своїх кабінетів, аби не допустити скупчення малюків у коридорах. Самі ж вихователі мають виходити з кабінету останніми, впевнившись, що усі дітлахи залишили приміщення. Крім цього у вихователів мають бути списки дітей, яких вони виховують. Також вони мають мати списки прізвищ батьків, а також домашні адреси та контакті телефони. Наприклад, у соціальних мережах є багато запитань, чи мають вихователі одразу дзвонити батькам, які тільки почалась евакуація. Відповідь тут проста: можна лише уявити, скільки дорогоцінного часу витратить вихователь, якщо почне дзвонити усім батькам. Усі ці дії можуть проводитись вже після того, як дітей виведуть на безпечну відстань. А під час евакуації головним є саме порятунок малечі. 

Щоб пришвидшити процес евакуації, вона відбувається через усі можливі виходи – як звичайні, так і пожежні по спеціальні драбині, яка пристосована навіть для малюків.

Зазвичай евакуація має тривати лише кілька хвилин. Наприклад, свого часу рятувальники проводили навчальну евакуацію дитячого садка, де перебувало 150 малюків і 60 працівників закладу. Впоралися трохи менше, ніж за чотири хвилин, що є хорошим показником. Проте бувають випадки, коли евакуація може проводитись і п'ять хвилин. До того ж, працівники дитячих садків мають ретельно перевірити, чи ніхто з дітей не залишився у тому чи іншому приміщенні.

У більшості випадків евакуація проводиться на спортивний майданчик, який розміщений подалі від будівлі дитячого садку. Втім, в разі необхідності вихователі можуть відвести дітей і на більш безпечну відстань від садка. Після цього вихователі мають провести звірку фактично евакуйованих дітей зі списком дітей, що були присутні під час занять.

Останні роки для дітей також проводять навчальну евакуацію у підвальні приміщення дитячих садків на випадок повітряної тривоги. Таким чином у малюків виховують дисциплінованість на випадок надзвичайних ситуацій. Також такі навчання допоможуть деяким дітям не боятися перебування у підвалі.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme