Як киянам уникнути переохолодження та обмороження (Поради рятувальників)
Столичні рятувальники просять громадян дотримуватися елементарних правил, щоб уникнути переохолодження та обмороження у морози
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу ДСНС.
"4 січня спостерігатиметься холодна морозна погода, яка може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг", - нагадали у ДСНС.
Щоб цього уникнути, рятувальники радять не вживати алкоголю, не палити на морозі, носити просторий одяг, що сприяє нормальній циркуляції крові.
"Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження", - нагадали у ДСНС.
Також рекомендують не виходити на мороз без рукавичок та шарфа, а у вітряну погоду – без спеціального крему на обличчі.
"Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе "прилипання" цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок", - попередили у ДСНС.
Перед виходом на холод радять поїсти, щоб мати додаткову енергію.
"Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку", - наголошують рятувальники.
Зокрема, дітям радять бути на морозі не більше 15-20 хвилин.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ