Як киянам уникнути укусів змій під час лісового відпочинку (ПОРАДИ)

Весною зростає кількість відвідувань лісової місцевості, відпочинку на узбережжі річок та ставків

Як киянам уникнути укусів змій під час л…

Пропонуємо кілька порад, які вбережуть від нападів змій під час відпочинку в лісах та парках, а також допоможуть у наданні першої медичної допомоги, якщо укусу не вдалося уникнути, повідомляє Depo.Київ.

Змії ведуть активний спосіб життя тільки в теплий період року – із перших чисел квітня і до глибокої осені, зимою впадають у сплячку, обираючи для цього нори гризунів.

"Збираючись на відпочинок у ліс, слід бути обережним і не забувати, що змія кусається тільки захищаючись, тому необхідно палицею обстежувати зарослі, щоб не сполохати змію", - йдеться в повідомленні.

Обирайте надійне взуття й надягайте широкі штани, заправляючи їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

"Пам'ятайте, що змія ніколи не нападає на людину першою. Якщо її потурбувати (випадково зачепити або наступити на неї), вона завжди перед нападом набуває загрозливої пози – згортається "калачиком", зигзагоподібно вигинає тіло, окремі види – сильно шиплять", - йдеться в повідомленні.

Укус змії – акт самозахисту. При цьому зуби виступають попереду і під час укусу проникають у тіло жертви.

Перша допомога під час укусів змій

Негайно приступайте до видалення отрути з рани, не зволікайте, інакше токсин пошириться по всьому організму.

Відсмоктування отрути проводять за допомогою медичної банки, якщо такої немає – використовують звичайну склянку. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений фітіль, швидко обводять ним порожнину судини і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, тканина тіла втягується у порожнину банки.

Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовують відсмоктану рідину і промивають рот водою.

Чого не можна робити під час укусів змій:

не можна ловити і вбивати змію, крім марної втрати часу часто це додає ще одного укушеного;

не можна накладати джгут! Він не перешкоджає поширенню отрути, зате може викликати омертвіння кінцівки і гангрену;

заборонено пити алкоголь: алкоголь прискорює поширення отрути з кров'ю всім тілом;

не можна робити надрізи, вони неефективні;

не можна припікати місце укусу, під час укусу змії отрута проникає глибоко під шкіру і припікання не здатне її зруйнувати;

забороняється накладати зігріваючі компреси і мазати зігріваючими мазями.

"Слід запам'ятати основне: потерпілого потрібно у найкоротші терміни доставити до лікарні. Якщо укус у ногу – треба переносити на ношах", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на околиці Києва спостерігається нашестя гадюк та вужів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme