UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як кияни мають самі розбиратися, що таке е-квиток і з чим його "їдять"

Вже котрий місяць містянам розповідають, що невдовзі у громадському транспорті на повну запрацює електронний квиток

Як кияни мають самі розбиратися, що таке…

Зокрема, у соціальних мережах почалися з'являтися дописи перших щасливчиків, які вже скористалися е-квитком. Хоча дивина в тому, що киянам так і не надали вичерпну інформація що до чого. Наприклад, кондуктори у тролейбусах, трамваях і автобусах досі знизують плечами, коли в них запитують про е-квиток. Мовляв, усе скоро скажуть.

Тим часом у касах метро вже можна придбати спеціальну картку, яка надає можливість їздити, як у підземці так і в наземному транспорті. Проте біля кас фактично немає жодної інформації щодо цих карток. Пасажирам самим доводиться запитувати у касирів, як придбати картку для е-квитка і як вона працює.

На станції "Майдан Незалежності" ми поцікавилися, як звичайні пасажири, що до чого. Дівчина-касир розповіла, що дійсно е-квиток вже працює і можна купувати картку. Коштує вона 50 гривень. Проте на питання, чи це заставна вартість картки, чи ці 50 гривень можуть бути вже як депозит, чіткого роз'яснення не було. А от працівниця метро, що стоїть біля турнікетів на тій самій станції "Майдан Незалежності", розповіла, що за 50 гривень пасажиру просто видадуть картку, яка працюватиме як е-квиток. Після цього дану картку треба буде поповнювати. В принципі, для пасажира усе як і було раніше, коли купували картки для поповнення, щоб проходити через турнікети. Різниця лише в тому, що тепер картка коштує 50 гривень замість трохи більше десяти, а також що її можна буде використати як у метро так і у наземному громадському транспорті. На станції "Майдан незалежності" вже є два турнікети, які працюють також на використання е-квитка. Підносиш картку до турнікету і вперед.

У свою чергу для киян також готують спеціальні автомати з продажу карток для е-квитка. Проте зараз вони здебільшого стоять у вестибюлях метро замотані у целофан. Так, наприклад, є на станції метро "Майдан Незалежності".

Такий самий автомат стоїть і на першому поверсі мерії. Він без целофану, але теж поки не працює.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme