ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як мер Києва опустився до рівня "МАФіозного" торгаша

Столична влада в особі Віталія Кличка вирішила підпільно уночі боротися з незаконно встановленими кіосками
Depo.
10 червня 2015 18:11
ФОТО: depo.ua
Як мер Києва опустився до рівня "МАФіозного" торгаша
Як мер Києва опустився до рівня "МАФіозного" торгаша

Кожен наступний мер столиці вважає за честь боротьбу з незаконними кіосками.

Розпочав цю вакханалію ще мер Черновецький. Щоправда треба зазначити, що саме він і видумав "фішку" із масовим розміщенням МАФів у столиці. Потім на публіку були показові демонтажі ларьків, але справа Леоніда Михайловича процвітала і приносила у кармани чиновників мерії десятки тисяч доларів щомісяця. Після Черновецького на "сцену" вийшов Олександр Попов. Киянам почали вішати локшину на вуха про якісь методи узаконювання кіосків шляхом переговорів влади міста з підприємцями. Та кількість МАФів тільки збільшувалася. За три роки своєї "кар`єри" у КМДА і Попов не зміг навести лад у цьому питанні.

І от за справу взявся Кличко. На перший погляд усе наче робиться для киян і їхньої безпеки. У переходах метрополітену дійсно не повинно бути жодного кіоску.

Безумовно, метрополітен проектувався під певний пасажиропотік - не дарма переходи є такими широкими. Усе це робилося для того аби у випадку надзвичайної події пасажири могли швидко і безпечно евакуюватися із підземки. Зараз майже кожен такий перехід заставлений кіосками. Причому, часто по обидва боки. Уявімо, що на якісь станції раптом виникне пожежа і увесь натовп людей з "палаючими" від страху очима повалить на вихід. Звісно, через усі кіоски буде менше місця для безпечної евакуації, а отже поламані руки-ноги і розбиті голови гарантовані.

Та й боротьба з незаконними МАФами на вулицях міста теж наче заслуговує на оплески Кличку. Нічого собі розгулялися власники кіосків, коли ставлять свої халупи прямісінько на зелених зонах.

Втім, виникає питання, чому це мер столиці вирішив так жваво боротися з МАФами аж на другий рік свого правління у Києві? Поклавши руку на серце, можна сміливо сказати, що увесь минулий рік міська влада навіть пальцем не поворухнула, щоб прибрати хоч з сотню-другу кіосків.

Скидається на те, що жага до боротьби з незаконними ларьками напряму пов`язана з виборами мера Києва, які відбудуться восени і пан Кличко явно захоче відстояти свій трон.

Враховуючи, що більша частина мешканців міста просто ненавидить кіоски, оскільки вони реально заважають пересуванню людей по вулицям, піарники Кличка обрали безпрограшний варіант із боротьбою з незаконними МАФами.

Втім, не слід забувати, що Кличко сам "освятив" встановлення кіосків на зелених зонах, наказавши створити мережу ларьків з дешевим хлібом. От один з найбільших столичних виробників продукту №1 і почав виконувати забаганку мера, встановлюючи кіоски де завгодно і як завгодно.

За логікою речей Кличко повинен демонтувати хлібні МАФи, але таким чином накриється його другий передвиборчий проект - забезпечення киян дешевим і якісним хлібом, який втілює у життя саме найбільший хлібовиробник столиці. Усе чудово для двох сторін: і монополіст заробить, і мер наче подбав про містян.

Дивує також підхід до демонтажу незаконних кіосків. Комунальники виглядають такими собі "шкідливими котами" - наробили купу справ і втекли. А як інакше назвати нічні демонтажі МАФів за вказівкою самого очільника столиці, які спостерігаються останнім часом? Так міська влада спускається до рівня торгашів, які у більшості випадків самі встановлюють малі архітектурні форми тільки вночі, щоб ніхто не бачив. Не видно впевненості у діях Кличка стосовно наведення порядку у питанні незаконних МАФів. Як би ця впевненість була, мер сам би сидів за кермом крана, який забирає ларьки з насидженого місця.

Безумовно, такі речі треба робити вдень, щоб додати публічності боротьбі з МАФами, аби інші кіоскери знали - встановив МАФ у непотрібному місці, одразу його заберуть.

Та й сам мер і його команда постійно розповідають про прозорість дій влади столиці. Але чомусь ця прозорість, на думку очільників Києва, працює лише уночі.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.