ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як "Нафтогаз" віртуально "шкварив" квартири киян минулої зими

У "Нафтогазі" вирішили, що занадто добре опалюють квартири мешканців столиці узимку і натякнули – будемо економити на цьому. Причина – буцімто у помешканнях киян минулої зими температура повітря була аж плюс 25 градусів
Depo.
8 травня 2015 19:40
ФОТО: depo.ua
Як "Нафтогаз" віртуально "шкварив" квартири киян минулої зими
Як "Нафтогаз" віртуально "шкварив" квартири киян минулої зими

Київ.depo.ua розібрався, чому апріорі квартири у Києві не могли нагрівати до 25 вище нуля.

Отож, про те, що кияни вже "з жиру бісяться" від теплих помешкань на енергетичному саміті у Берліні заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

За словами чиновника, мешканцям столиці треба пояснити, що плюс 25 у квартирі - це занадто, адже країна повинна економити.

Щось не було чутно, аби кияни взимку скаржилися на "ташкент" у помешканнях. У квітні - так, жалілися, що надворі жарить сонце, а у кімнатах шкварять батареї. А от взимку не було такого.

Ви уявляєте, що таке плюс 25 градусів у квартирі? За такої температури можна, вибачте, ходити у спідній білизні. Та все це лірика. Тепер апелюємо сухими фактами.

Згідно постанови Кабміну № 151 від 17 лютого 2010 року "Про порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з опалення...", температура повітря в житлових приміщеннях під час опалювального сезону повинна становити не менше 18 градусів тепла, а в наріжних кімнатах - 20 градусів. Якщо ці показники менші, мешканцям повинні знижувати вартість послуги з опалення.

Отож, згідно усіх нормативів, якщо температура повітря у квартирах не буде нижчою за 18-20 градусів, то й претензій ні до "Нафтогазу", ні до жеків, ні до міських чиновників ніхто не може пред`явити - усі ж показники виконуються. Вищою температуру повітря у помешканнях Кабмін робити не вимагає.

А тепер скажіть, коли це наші теплові монополісти були такі добрі, щоб перевищувати мінімальні вимоги до виконання житлово-комунальних послуг?

Як мінімум, за таке ніхто з населення не подякує, а отже сенсу в цьому немає. От якби до норм не дотягувало, багато думаючих мешканців одразу б били на сполох.

Ну і другий момент. Якісь самісінькі розбіжності у питаннях економії. Минулої осені тепловики розповідали усім киянам, що зима 2014/2015 повинна бути дуже економною стосовно використання енергоресурсів. Заради економії у столиці навіть опалення не вмикали поки у квартирах люди не почали ходити у шубах.

Виходить, в цілях економії можна було б підігрівати батареї так, щоб лише не порушувати санітарні вимоги до опалення кімнат - 18-20 градусів. Якщо повірити голові "Нафтогазу", що вони "шкварили" оселі до плюс 25 градусів (хоча таких температур звісно, не було), то виникає питання: в чому ж та економія про яку нам компостували мозок усю минулу осінь?

Мабуть, підвищення тарифів на усі комунальні послуги, в тому числі і на опалення, явно запаморочило голову багатьом дядькам у високих кабінетах.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.