UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як не стати жертвою телефонних шахраїв: Поради столичних копів

Правоохоронці вкотре нагадують правила, як не стати жертвою шахраїв

Як не стати жертвою телефонних шахраїв:…

При цьому зазначають, що найуразливішими виявляються люди похилого віку,  повідомляє Depo.Київ з посиланням на Відділ комунікації поліції Києва.

Як правило, телефонні аферисти діють за стандартною схемою: телефонують громадянам під виглядом працівника поліції або лікаря і повідомляють, що їх родич скоїв злочин чи став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, у якій постраждали люди. Тож, аби "вирішити" ці питання, потрібні гроші, за якими у подальшому приїжджає кур’єр. Жертвами таких шахраїв  у минулому році стали 325 мешканців столиці, а у нинішньому році - 42 особи.

Як зазначив оперуповноважений управління карного розшуку поліції Києва Юрій Найдюк, найбільше шахрайств за такою схемою зареєстровано у Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському, Печерському та Оболонському районах. При цьому, незважаючи на кількість розкритих злочинів, є складнощі у затриманні зловмисників: "Телефонні дзвінки до потерпілих надходять із місць позбавлення волі, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях України. Тож максимум, кого ми затримуємо, це – кур’єри, які лише забирають гроші, а головні організатори залишаються непокараними. До того ж, затриманим суди обирають запобіжні заходи, не пов’язані з обмеженням волі, тому згодом вони опиняються на волі і продовжують  протиправну діяльність". 

Поліцейські вкотре закликають киян і гостей столиці бути пильними при розмові з незнайомцями. Якщо ж отримали такий дзвінок, варто насамперед переконатися, чи дійсно потрібна рідним допомога, і в жодному разі не передавати нікому гроші чи цінності.

"Радимо одразу ж з’ясувати, де знаходиться близька людина, за порятунок якої у вас просять винагороду. Паралельно телефонуйте на спецлінію 102, або прийдіть до відділку поліції та поцікавтесь, чи затримували людину, про яку йде мова. Усі затримання фіксуються, тож вам негайно нададуть відповідь", - додав правоохоронець.

Додамо, нещодавно в Києві телефонний шахрай ошукав жінку на мільйон.

Нагадаємо, на Київщині телефонні шахраї видурили у пенсіонерки 15 тисяч доларів. А наприкінці грудня 2019 року на Київщині шахрай видурив у пенсіонерки 850 доларів і 150 євро.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme