ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хто той непотоплюваний Терещук, якого півроку звільняв Аваков

Епопея зі звільненням головного правоохоронця Києва Олександра Терещука тягнулася більш ніж півроку
Depo.
14 грудня 2015 22:00
ФОТО: depo.ua
Хто той непотоплюваний Терещук, якого півроку звільняв Аваков
Хто той непотоплюваний Терещук, якого півроку звільняв Аваков

Голова МВС Арсен Аваков звільнив головного поліцейського Києва Олександра Терещука. 

Depo.Київ вирішив нагадати, що "вистава" зі звільненням Терещука відбувалася більше шести місяців.

Усе почалося ще наприкінці травня, коли на столичних Осокорках відбувалися масові побоїща через скандальну забудову. Подейкують, що тоді Терещук мав стати розмінною монетою у відбілюванні репутації мера Кличка, адже очільнику столиці треба було якось залагодити конфлікт з побиттям тітушками мешканців Осокорків, які виступали проти скандального будівництва торговельного центру.

Начебто Терещука мали звинуватити у неспроможності підтримання правопорядку у столиці. Одразу ж у ЗМІ з'явилася інформація, що Терещук побудував собі будинок на заарештованій землі. Для головного міліціонера Києва готували роль "цапа відбувайла", щоб увага громадськості була переключена з подій навколо незаконної забудови.

Втім, Олександр Терещук все одно підпадав під закон про очищення влади, тобто мав бути люстрований, адже обіймав високі посади за часів Януковича. Наприклад, тоді Терещук був головним міліціонером Волинської області.

Вже на початку червня Олександра Терещука публічно люстрували на засіданні Уряду.

Але вже за місяць виявилося, що президент Порошенко заборонив люструвати Терещука. Відповідне клопотання на розгляд очільника держави вніс комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони.

Отак Олександр Дмитрович продовжив працювати головним міліціонером столиці.

Багато хто був впевнений, що після реформи у МВС, коли міліцію замінить поліція, Терещук вже точно не буде займати керівні посади.

Але буквально за кілька днів після того, як міліція Києва стала поліцією, виявилося, що нею також буде керувати Олександр Терещук.

Спочатку він був тимчасово виконуючим обов'язки, а потім взагалі став керувати поліцією столиці без будь-яких приставок.

У ЗМІ Терещук вихвалявся тим, що пройшов усі тести, що стосувалися переатестації у МВС.

І ніхто з керівництва міністерства внутрішніх справ до Терещука ніяких претензій не висловлював. Принаймні публічно.

Втім, і Аваков, і його підлеглі неодноразово наголошували на тому, що у колишніх міліціонерів столиці занадто низький рівень підготовки. Наприклад, під час переатестації близько 40% особового складу столичних правоохоронців взагалі не можуть набрати мінімальну кількість прохідних балів під час тестування на відбір до поліції.

Слід зазначити, що Терещук був головним правоохоронцем Києва майже останні півтора роки. А як відомо, за кадри і їхню професійну підготовку відповідає саме керівництво.

У свою чергу екс-міліціонери вийшли на масовий мітинг, щоб показати як їм не подобається система переатестації при прийомі до поліції. Хоча, голову МВС Авакова схоже це розлютило не на жарт і він днями анонсував ще більш прискіпливий підхід до набору у поліцію. Начебто керівництво МВС навіть дізналося, хто організовує мітинги екс-міліціонерів і серед цих осіб були якісь високі чини в правоохоронних органах Києва. 

За дивним збігом обставин, саме після цих мітингів Терещука і звільнили з посади головного поліцейського Києва...

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ