ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як столична влада перетворила декомунізацію на дитячі пустощі

Для того, щоб "зарисуватися" перед киянами і центральною владою керівництво столичної мерії вибірково "декомунізує" будівлю міськадміністрації
Depo.
27 травня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua
Як столична влада перетворила декомунізацію на дитячі пустощі
Як столична влада перетворила декомунізацію на дитячі пустощі

Київ.depo.ua з`ясував, як влада столиці робить шоу із всеукраїнської декомунізації.

Закон про заборону комуністичної символіки Верховна Рада прийняла ще 9 квітня. Вже за кілька днів потому з будівлі Київради зникли серпи і молоти, що були нанесені на арку при в`їзді у двір будівлі столичної адміністрації.

Здавалося б гарна справа і саме столична влада начебто дала старт масштабній декомунізації по всій країні.

Втім, мало хто звертає увагу на те, що інша арка для в`їзду у двір КМДА також "прикрашена" символами радянської доби. І вони собі спокійнесенько по сей день "радують" око мешканців міста і чиновників мерії.

Як столична влада перетворила процес декомунізації на дитяче шоу - фото 1

Але це ще півбіди. Виявляється, що демонтаж серпів і молотів, який відбувся у середині квітня, після прийняття парламентом закону про заборону радянщини, теж був неповним.

Якщо підійти поближче до цієї арки, можна побачити, що серпи просто заклеєні будівельною плівкою і зблизька під нею ще видно символи комунізму.

Як столична влада перетворила процес декомунізації на дитяче шоу - фото 2

Отак керівництво столичної мерії вирішило стати ударниками негайного виконання рішень Верховної Ради по боротьбі з відголосками СРСР. Біда лише в тому, що керівники міста з цією катавасією більше нагадують радянську школу чиновників середньої руки, наприклад, з райкомів, які постійно прагнули вислужитися перед старшими колегами з місткомів і обкомів. Зазвичай виконання деяких рішень, спущених зверху, поверхнево нагадувало цукерочку, а всередині було... ну, те, що не дуже файно пахне.

Так і тут. Не встигли парламентарі прийняти закон, як чиновник з Київради його вже виконали, але в обрізаному вигляді.

Крім того, досі невідомо, як будуть столичні комунальники демонтувати символи "совка" з усіх будівель Києва.

Нещодавно Київрада, мабуть, щоб закріпити успіх парламентарів, вирішила і собі прийняти рішення про демонтаж зображень Леніна і серпів-молотів. До Дня Конституції має бути список усіх радянських об`єктів, а до Дня незалежності їх повинні зняти. Ну а до весни наступного року на місці колишніх серпів треба встановити державні символи України.

Втім, скільки коштів потрібно на усі ці заходи, ніхто сказати ще не може. І це при тому, що рішення вже прийняте. А насправді, грошей треба буде немало, адже радянської символіки у Києві вистачає. Чого тільки вартує комплекс Виставки досягнень народного господарства, що розміщений у Голосієво. Там майже кожен паркан "проштампований" привітом з СРСР.

Під час прийняття вищевказаного рішення у залі засідань Київради один з її депутатів зауважив, що, мовляв, хлопці, давайте спочатку порахуємо, де ми віднайдемо гроші на усі заходи з демонтажу радянського минулого. Крім того, той депутат запитував з якого матеріалу треба буде робити державні символи, які замінять серпи-молоти, адже одна справа - змайструвати герб України з алюмінію, а зовсім інша - з латуні, чи міді. Витрати на такі вироби будуть кардинально різними. Втім, колеги цього депутата звинуватили його ледь не у роботі на Путіна і швиденько прийняли рішення, сказавши, що можливо, спонсори допоможуть.

Немає ніякого сумніву, що Києву і усій Україні потрібно позбавлятися від радянського минулого і треба було це робити вже дуже давно. Але відповідні рішення повинні бути продуманими і щоб вони викорінювали радянщину повністю.

Поки що процес декомунізації у Києві м`яко кажучи, кульгає. Усі ці акції, накшталт, заклеювання серпа і молота будівельною стрічкою виглядають, як дитячі пустощі. Це все рівно, що викинути старі кросівки, але залишити собі на пам`ять шнурки від них.

Згадується цікавий приклад боротьби з комунізмом часів молодої команди мера Черновецького. Тоді один з замів Леоніда Михайловича ледве не власноруч звалив бюст ката українського народу Косіора. Усе це знімали численні телеканали, після чого їхній глядач зробив висновок, що космічний мер є справжнім українцем і саме за його каденції почалася боротьба з комунізмом.

Як столична влада перетворила процес декомунізації на дитяче шоу - фото 3

Той бюст Косіора знесли, але бетонна тумба з його прізвищем так і залишилася стояти на місці. Наче і комуністів не образили, і попіарилися на темі боротьби з червоними катами.

Історія повторюється...

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.