Як у столиці зникає історичний "німецький квартал"

Замість красивих двоповерхових будиночків біля станції метро "Чернігівська" вже зводять висотки

Денис Гонтар

Depo.Київ подивився, як наразі виглядає так званий "німецький квартал", який скоро перетвориться на знищену історію. 

Цю місцевіть ще називають Соцмістечко, але основну назву - "німецький квартал" - кияни дали через те, що будинки у післявоєнні роки зводили німецькі полонені, а допомагали їм угорці та румуни. Тому даними будинкам подекуди вже майже 70 років. 

Цікаво, що під`їзди в цих будинках знаходяться з обох сторін: з вулиці потрапляєш лише до квартир на першому поверсі, а з двору - до квартир на другому поверсі. 

Сходи у будинках дерев'яні і, ступаючи по них, неначе чуєш дзвін історії. 

Такі от чудернацькі балкончики є в усіх будинках "німецького кварталу". А про добротність помешкань ходять легенди. Місцеві кажуть, що стіни у будинку товщиною ледь не півметра. Тому взимку мешканці будинків "німецького кварталу" навіть відкривають вікна у кімнатах - так тепло.  

Крім цього, у таких будинках є також величезні відкриті балкони на другому поверсі. Колір будиночків різний: є з рожевими і жовтими стінами.  

Поштові скрині у цьому районі виглядають ось так. 

Сьогодні ці будинки виглядають так. Вже давно їх не торкалася рука комунальника. Та вже напевно ніколи і не торкнеться. 

Сходи тут вже давно стали аварійними, а двері зачинені нагулхо. 

Збереглися тут лише такі інформаційні таблички часів СРСР. Схоже, "декомунізовувати" їх будуть вже забудовники...

В деяких будинках по вулиці Краківській ще мешкають люди. Наприклад, ми зустріли поліцейського, який розповів, що їм тут дали кімнати для проживання. 

Але скільки тут доведеться мешкати він не знає, адже їм вже сказали, що усі будиночки "німецького кварталу" будуть зносити заради будівництва нових висоток.

Замість таких от двориків скоро тут будуть такі висотки. Раніше на місці цих бетонних монстрів були двоповерхові будиночки, які зводили ще німецькі полонені. 

Мешканці будинків "німецького кварталу" кажуть, що за останні роки вже знесено майже 10 будинків, які будували німецькі полонені. На черзі інші будинки. 

Звичайно, усім цим будівлям вже по 60-70 років і вони не статусів пам`яток архітектури. Проте кияни з душею ставилися до "німецького кварталу" і багато людей приїжджали сюди просто помилуватися історичними будиночками. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ