Як вберегтися від менінгіту, що лютує у Києві

Найдієвішим способом є вакцини, але не треба забувати і про ретельне дотримання особистої гігієни

  • Київ
  • 18 листопада 2015 14:30

Як вберегтися від менінгіту, що лютує у…

У зв'язку із зафіксованим підвищеним рівнем захворюваності вірусним менінгітом у столиці Depo.Київ розібрався чим небезпечний менінгіт для людини і як вберегтися від цієї хвороби.

Одразу слід зазначити, що менінгіт можна повністю вилікувати, але потрібно своєчасно виявити цю хворобу, яка супроводжується запальним процесом спинного і головного мозку.

Втім, якщо менінгіт запустити, то це може призвести навіть до смерті хворого.

Захворіти на цей недуг може кожен громадянин, незалежно від статі і віку, але за дослідженнями виявляється, що найбільш уразливими до хвороби є маленькі діти і чоловіки.

Причиною недугу є бактерії з такими страшними назвами, як менінгококи і стрептококи, а також стафілококи і пневмококи.

Найбільше менінгітів діагностують саме через бактерію менінгокок.

Біда в тому, що хвороба розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. По суті, носієм цієї бактерії може бути і здорова людина, яка навіть не здогадується, що в її організмі "сидить" ця зараза.

Найбільше менінгіт лютує взимку і навесні. Справа в тому, що раєм для цих вірусів є підвищена вологість повітря і погано провітрювані приміщення. Крім того, взимку і навесні у людей досить низький рівень імунітету, що також "підбурює" менінгококи до активної атаки на організм людини.

"Подорож" менінгококу по організму досить проста. Бактерія потрапляє до слизової оболонки носоглотки після чого по крові вона транспортується до оболонки головного мозку, де бактерії розмножуються.

В головному мозку частина бактерії гине після чого їхні тіла виділяють токсини, які вражають судини головного мозку.

Існує кілька причин захворювання на менінгіт. Наразі у Києві спеціалісти відзначають підвищення рівня захворюваності на вірусний менінгіт, який викликаний вірусом грипу, краснухи чи паротиту.

Отож, які перші симптоми менінгіту?

1. Температура тіла підвищується до 39-40 градусів;
2. Спостерігається нудота і блювота;
3. Запаморочення голови;
4. Болить голова;
5. Дрібний висип на тілі;
6. Почервоніння горла і мигдаликів.

Якщо простежуються такі симптоми, одразу викликайте лікарів, які зможуть діагностувати або ж спростувати захворюванням на менінгіт. У випадку підтвердження діагнозу лікарі призначають медикаментозне лікування, зазвичай із застосуванням антибіотиків.

Ні в якому разі не намагайтеся лікувати менінгіт народними методами, адже це може призвести до летального випадку.

За відсутності адекватного лікування менінгіту згодом людина може втрачати свідомість і марити через високу температуру. Крім того, судоми будуть зводити різні частини тіла.

За п'ять-сім днів усе це призведе до коми та паралічу різних нервів, наприклад, лицьового.

Крім того, може виникнути параліч дихальних м'язів.

Апогеєм менінгіту є поширення інфекції по крові, що супроводжується висипами червоно-коричневого кольору, почастішанням серцебиття, задишкою і зниженням артеріального тиску.

Запущена форма менінгіту може призвести до ускладнень функціонування організму, а саме: сліпоти, косоокісті, некрозів на шкірі, відставанням в розвитку у дітей, паралічі.

У найгіршому випадку менінгіт призводить до смерті людини…

Отож, щоб не захворіти на менінгіт треба ретельно дотримуватися правил особистої гігієни та утримуватися від спілкування з хворими на менінгіт. Втім, усі ми регулярно користуємося, наприклад, громадським транспортом в якому ніяк не зорієнтуєшся хто хворий на цей недуг, а хто – ні.

Більш надійним способом захисту є вакцини проти збудників: від гемофільної палички, пневмокока, нейсерії, кору, краснухи і паротиту.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme