ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи відреагують гривнею мережі АЗС на знищення вогнем нафтобази під Києвом

Експерти вважають, що у будь-якому випадку мегапожежа на нафтобазі дасть поштовх до підвищення цін на пальне, що реалізується на АЗС
Depo.
9 червня 2015 17:01
ФОТО: depo.ua
Чи відреагують гривнею мережі АЗС на знищення вогнем нафтобази під Києвом
Чи відреагують гривнею мережі АЗС на знищення вогнем нафтобази під Києвом

Київ.depo.ua проаналізував можливу ситуацію на ринку пального, яка очікується після пожежі на нафтобазі під Києвом.

Власники автомобілів знову почали пити заспокійливе, думаючи чи не призведе знищення вогнем величезної нафтобази у Васильківському районі, до зростання цін на і так недешевий бензин.

І як виявилося, нервують не даремно - ціни на бензин поповзуть угору.

На думку експерта з енергетичних питань Володимира Саприкіна, треба підрахувати, скільки пального згоріло під час пожежі на нафтобазі, а це можна буде зробити тільки після того, як приборкають вогонь.

Втім, у будь-якому випадку це був вже готовий для реалізації бензин, який мав бути відвезений на заправні станції столиці і Київської області.

Експерти кажуть, що втрата цього пального певним чином відобразиться на забезпеченні регіону пальним. Звичайно, воно не буде вже в такому дефіциті, але у будь-якому випадку хоча б на одній мережі АЗС план по підвозу бензину буде провалений.

На думку Саприкіна, у зв`язку з цим очікується незначне підвищення цін на пальне саме на мережі "БРСМ", нафтобаза якої палає під Києвом.

У свою чергу директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн вважає, що ця мережа АЗС утримувала мінімальну ціну на бензин через те, що не усе пальне проходило через податкову, мовляв, нафтопродукти могли виготовляти кустарним способом.

Таке "виробництво", за словами експерта, могло відбуватися і на васильківській нафтобазі.

"Тепер, коли така нафтобаза знищена, вони будуть вимушені продавати більше заводського бензину і не зможуть забезпечувати таку низьку ціну, як раніше", - вважає Куюн.

Проблема у тому, що мережа "БРСМ" є одним з найбільших гравців на ринку пального.

Таким чином, якщо компанія підвищить вартість бензину, це спровокує автоматичне зростання цін на так званих "дешевих" АЗС, адже ринок нафтопродуктів дуже пов`язаний між собою. Тут може бути ефект доміно - зросли ціни на одній мережі і одразу "підтягнуться" інші заправки.

Чи відреагують на такий стрибок вартості бензину АЗС преміум-класу? На це питання експерти поки не можуть дати чіткої відповіді.

Але зважаючи на те, що вітчизняні оператори постійно шукають причини підвищення цін, можна припустити, що бензин подорожчає на усіх автозаправках не тільки Києва, але й усієї України.

Згадаймо, як жваво АЗС реагували на стрибки курсу долару взимку. І тоді нафтотрейдерів не цікавило, що у всьому світі падають ціни на нафту, мовляв, у нас усе прив`язано до "зеленого".

Та як тільки долар стабілізувався, власники автозаправних мереж одразу ж сказали, що бензин продовжує зростати в ціні через... підвищення цін на нафту у світі. Хоча ще півроку тому, нафтові магнати на це не звертали уваги.

У цілому експерти зійшлися на тому, що техногенна катастрофа під Києвом може "накрутити" ціни на бензин на 70-80 копійок, а можливо і на гривню-дві. Тобто, про пальне дешевше 20 гривень за літр тепер можна буде тільки мріяти.

Нагадаємо, під Києвом вже майже добу палає нафтобаза, яку експлуатує компанія "БРСМ-Нафта". 

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.