Як виглядав Гостиний двір у Києві у 1970-х (Фото)
У мережі показали фото гостинного двору в 70-х роках минулого століття
Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Facebook-сторінку "Клуб коренного киявлянина".
"На цих фото ви бачите оригінальну, неповторну, історичну, важливу будівлю 1809 року. На той момент конструкцію, яка була вже дуже яскравою і зламаною життям, ще можна було реконструювати, але влада вирішила інакше. Незабаром мала бути 1500 річниця Києва, а реконструкція завершилася повною перебудовою, і лише частково підвали залишилися там зі старої будівлі", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, екс-нардеп Ігор Луценко заявив, що міністерство культури та інформполітики в особі очільника Олександра Ткаченка остаточно заблокувало передачу Гостиного двору з державної власності у комунальну власність Києва.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.
1 лютого мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб уряд невідкладно ухвалив рішення про передачу Гостиного двору громаді столиці.
Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.
У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.
Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав "Укрреставрацію" повернути будівлю – пам’ятку архітектури "Гостинний двір" Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.
Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.
Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.
Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.
Восени 2020 року та сама "Укрреставрація" у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там "громадські та культурно-мистецькі об’єкти".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ