Як "чиновницькі" проекти громадського бюджету Києва спотворили цікаві ідеї

Серед переможців громадського бюджету є 42 так званих "великих" проектів і 51 "малий". На усі ініціативи, що стали переможцями, з бюджету столиці виділять 100 млн. гривень

  • Київ
  • 11 листопада 2017 12:00

Як "чиновницькі" проекти громадського бю…

Усі проекти з самого початку були структуровані по окремих розділах. Тому Depo.Київ проаналізував які проекти перемогли в тих чи інших напрямках.

Почнемо з розділу "Безпека". Тут є лише один проект-переможець – "Безпечна Солом'янка". Автор ініціативи вважає, що якщо відремонтувати освітлення майже на 20 вулицях району, то ними буде безпечніше ходити ввечері та вночі. На ремонт вуличних ліхтарів чиновники погодилися виділити майже 1,8 млн. гривень.

Серед проектів "Дорожньо-транспортної інфраструктури" є три переможці. Найбільш цікавою є ініціатива зі створення велоперехоплюючих паркінгів біля станцій метро. Такі криті паркінги мають з'явитися поруч з 18-ма станціями Куренівсько-Червоноармійської лінії метро. Велопарковки мають вміщувати щонайменше 10 велобайків і бути антивандальними. Окрім цього, велопаркінги потрібно облаштувати не більше аніж за 100 метрів від станцій підземки. На цей пілотний проект потрібно 400 тис. гривень.

У розділі "Енергозбереження" переможцями стали лише два проекти. Про "Голосіїв майбутнього" Depo.Київ вже писав. Іншим переможцем став проект "Smart Rex – розумний факультет". Якщо його реалізують, студенти факультету радіофізики і комп'ютерних систем Київського національного університету Шевченка матимуть змогу розробити систему застосування технології Internet of Things (IoT) для створення систем енергозбереження, контролю освітлення, клімат-контролю, автоматизованого прибирання. На це виділять майже два мільйони гривень.

У напрямку "Комунальне господарство" найцікавішим проектом є ідея створення інклюзивної зони здоров'я на березі Дніпра. Для реалізації проекту потрібно трохи менше 400 тис. гривень. Мешканці житлового масиву Микільська Слобідка хочуть облаштувати біля Дніпра зони відпочинку, якими могли б користуватися і люди з обмеженими можливостями.

Розділ "Культура" має три "малих" проекти-переможці і п'ять "великих". Головною ініціативою тут є створення підземного музею на Поштовій площі, про що Depo.Київ вже писав. Окрім цього, цікавим проектом є "Живе місто". Його автори хочуть створити сайт для популяризації історії та культури Києва. Головною "фішкою" будуть віртуальні екскурсії столицею України. Автори проекту мають надію вкластися у 400 тис. гривень, що мають бути виділені з міського бюджету.

У розділі "Охорона здоров'я" перемогли п'ять проектів, але найбільш цікавими є два з них. Одна з ініціатив пропонує створити гідні умови для донорів крові. Автори проекту вважають, що донори не можуть якісно відпочити після того, як здають кров у Київському міському центрі крові. У спеціальному приміщенні центру пропонують встановити крісла-масажери, кондиціонер, кулер з водою, а також телевізор. Завдяки цьому донори, на думку авторів, зможуть добре відпочити після здачі крові. Вартість проекту – 400 тис. гривень.

Інший проект – "Безкоштовна діагностика для киян" – має на меті створити комплексний діагностичний кабінет з використанням аналізатора формули крові АМП, який дозволяє без забору крові протягом 180-720 секунд отримати 131 параметр життєдіяльності організму людини. На реалізацію ініціативи виділять два мільйони гривень.

У галузі "Соціального захисту" можна виділити два проекти-переможці. Один з них – "Денний догляд для дітей з тяжким порушенням розвитку". Пропонується платити гідну зарплатню шести соціальним працівникам, які будуть вдень доглядати дітей з важкою формою інвалідності з різних сімей. Втім, на жаль, 400 тис. гривень має вистачити лише для організації догляду за 20 дітьми.

Інший проект-переможець покликаний створити сучасний інформаційний простір на базі бібліотеки імені Павла Тичини у Дніпровському районі. Згідно пропозицій, спеціалісти мають наповнити бібліотечний простір обладнанням, літературою, аудіокнигами для людей з проблемами зору та іншими вадами здоров'я та створити в бібліотеці зручні безпечні умови для особливих відвідувачів

Розділ "Спорт" має аж 18 переможців. Втім, майже усі проекти зводяться до банальної реконструкції чи зведення спортивних майданчиків та футбольних полів у різних куточках міста. Під цей розділ "підписали" багато шкільних стадіонів, які потребують ремонту. Хоча цим, напевно, і так повинні займатися у Департаменті освіти, адже мер Кличко регулярно заявляє, що на освіту у столиці виділяють мільярди гривень. Втім, чомусь ремонти шкільних спортмайданчиків вирішили "протягнути" через громадський бюджет. На усі ці проекти, що прив'язані до шкіл, витратять більше 10 млн. гривень - десяту частину усього громадського бюджету.

У рубриці "Телекомунікацій і зв'язку" є досить дивний проект, що покликаний навчити бажаючих киян працювати у… радіоефірі. Мовляв, немає практичної бази для навчання професійних радіоведучих. Автор проекту запевняє, що усі бажаючі кияни можуть спробувати себе у якості журналіста. На це мають виділити 400 тис. гривень. Цікаво, що усі курси будуть проходити на базі радіо "Київ", що належить столичній мерії. Більше того, співавтором проекту є програмний директор комунальної радіостанції. Тобто бюджетні гроші фактично освоюватиме радіостанція, яка працює "під ковпаком" керівництва міста.

У розділі "Інше" одним з переможців є проект з ремонту відділу державної реєстрації актів цивільного стану Святошинського району. На це мають виділити майже 400 тис. гривень. Не слід забувати, що ДРАЦами має опікуватися Головне управління юстиції у місті Києва, що входить до структур міністерства юстиції. Варто також нагадати, що ще один переможець - проект з ремонту ДРАЦу у Деснянському районі про що Depo.Київ вже писав.

Але найбільшим рекордсменом за кількістю проектів-переможців є розділ "Освіта". Тут перемогли 20 "великих" проектів та 23 "малих". Практично половину усього громадського бюджету – майже 50 млн. гривень – віддадуть саме на потреби освіти. Хоча, як і у випадку зі спортом, у більшості випадків проекти у розділі "Освіта" й так мали б фінансувати з міського бюджету. Загалом виграли проекти з облаштування дитячих майданчиків у школах та садках, закупівля комп'ютерів та новітніх мультимедійних систем, заміна вікон, ремонт коридорів та входів до навчальних закладів, а також реконструкція стадіонів. Наприклад, є такі "перли", які монтування огорожі для Слов'янської гімназії.

Серед більш-менш цікавих проектів у цьому розділі є створення патріотичного простору "Захисник Вітчизни" у школах №№252, 285. Згідно проекту, у школах потрібно створити класи для практичних уроків стрільби, маневрування та поводження зі зброєю. Для цього потрібно встановити спеціальне обладнання: мультимедійні системи, комп'ютери, спеціальні комплекси для уроків зі стрільби. Також мають закупити набір електро-пневматичної зброї.

Окрім цього, на базі школи №159 активісти планують створити лабораторію для екологічного моніторингу навколишнього середовища. За допомогою спеціальних пристроїв учні матимуть змогу визначати рівень забруднення вод, ґрунту, повітря й основні показники якості продуктів харчування. На ці потреби потрібно 400 тис. гривень.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme