UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

З початку року "жертвами" ботулізму в Києві стали троє людей

Порівняно з минулим роком у Києві погіршилася ситуація щодо захворюваності на ботулізм

З початку 2019 року, станом на 1 червня, у Києві зафіксовано 40 випадків захворювання на ботулізм, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби у Києві.

Під час цих постраждало 46 осіб, із них троє – померли.

За аналогічний період 2018 року було розслідувано 27 випадків, під час яких постраждала 31 особа.

Такі дані свідчать про погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм. 

Фахівці попереджають, що ботулізм — гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

Найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, "сімейні" спалахи захворювань. Якщо інфікований продукт твердофазний (ковбаса, копчене м'ясо, риба), то в ньому можлива, так звана, "гніздова" інфікованість збудниками ботулізму і утворення токсинів. Тому зустрічаються випадки захворювання на ботулізм, коли не всі особи, які вживали один продукт, хворіють. У даний час переважають захворювання, викликані отруєннями токсинами А, В або Е. Таким чином, основним шляхом передачі захворювання є харчовий, обумовлений вживанням консервованих у домашніх умовах продуктів харчування.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme