ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

З травня кияни платитимуть за повірку лічильників та розсилку квитанцій

З травня кияни оплачуватимуть у складі тарифу на водопостачання 1,548 грн на повірку лічильників холодної води в ПАТ "Київводоканал"
Depo.
9 квітня 2015 11:02
ФОТО: depo.ua

Про це заявила перший заступник гендиректора ПАТ "Київводоканал" з економіки та фінансів Ганна Циганок, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Ми чекали виходу окремої постанови Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, яке вийшло 20 лютого. Згідно з процедурою, підприємство надало Нацрегулятор свої розрахунки, вони були оброблені, і був затверджений окремий тариф на обслуговування споживачів - 1,548 грн. Він має власну структуру - складається з абонентської плати за розсилку квитанцій, обробку обсягів споживання води і змісту каналізації і окремо - повірка лічильників. Нарешті, ми маємо джерело фінансування послуг повірки, які за законом з 1 червня повинні виконувати", - сказала Циганок.

За її словами, новий тариф безпосередньо на водопостачання для мешканців багатоквартирних будинків складе 8,69 грн за один кубічний метр води, і до нього буде додаватися 1,548 грн на послугу виконавця.

"Фінальний тариф для цієї категорії споживачів становитиме 10,24 грн з ПДВ. Це і є загальне зростання - 37%", - підкреслила Циганок.

Остаточний тариф за водовідведення складе 4,82 грн за 1 кубічний метр води з ПДВ.

Циганок пояснила, що кількість лічильників, які враховані Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) у структурі тарифу і повинні бути повірені протягом року, становить 193 тис. 212 штук.

"Кількість наших споживачів у місті становить близько 800 тис., з них - близько 75% обладнані лічильниками. Раз на чотири роки лічильник повинен проходити повірку. І саме одна четверта Нацкомісією була врахована в структурі нашого тарифу", - сказала Циганок.

Нагадаємо, як зазначили у "Київводоканалі", відповідно до рішення НКРЕКП від 31 березня, з 1 травня холодна вода подорожчає з 7,46 грн до 10,42 грн за кубічний метр для споживачів ПАТ "Київводоканал".

Також майже на 35% подорожчає послуга з відведення гарячої води - з 3,58 до 4,82 грн за куб. м.