Зелені звалища і "убойна" піротехніка: Які проблеми "вилізли" у Києві під час новорічних свят

Одразу після Нового року виявилося, що майже усі райони столиці завалені нікому непотрібними ялинками, а сміття з баків не вивозили кілька днів

Зелені звалища і "убойна" піротехніка: Я…

Новорічні і різдвяні свята – серйозне випробовування для столиці. Depo.Київ вирішило підбити своєрідний підсумок довгих вихідних і визначити, які проблеми "вилізли" в перші неробочі дні року.

Проблема №1: Покинуті ялинки

Перед Новим роком по всьому місту традиційно продавали зелених красунь. Як завжди це буває, торгаші хотіли заробити побільше грошей, а тому ялинок навезли чималу кількість і продавали їх за досить високими цінами. Наприклад, новорічна красуня середнього розміру коштувала від 200 гривень.

Ще під час активного продажу кияни в соцмережах звертали увагу, що чимало дерев, попри обіцянки міської влади продаються нечіпованими – тобто, по суті, незаконно. Якогось контролю торгівлі з боку міста також не було помічено.

В останній день року, 31 грудня, на багатьох ялинкових базарах були навіть розпродажі дерев зі знижкою у 50%. Але кому вже потрібні були ті ялинки за кілька годин до новорічної ночі? Як наслідок, багато святкових дерев так і залишилися без власників. До чого це призвело, можна було побачити вже на ранок 1 січня: по усьому місту валялися покинуті торгашами ялинки. І це викрило ще одну проблему: якщо попередні роки продавці хоч якось за собою прибирали, як це і належить, то цьогоріч масово покинули вже непотрібний товар, в кращому випадку відтягнувши його від місця торгівлі.

Ялинки, покинуті біля ринку "Оболонь" на Героїв Дніпра

У соцмережах навіть запустили інформацію, що усі новорічні дерева можна віддати у зоопарк чи передати до Межигір'я, де також є тварини. Активісти з останнього навіть проїхалися вантажівкою по місту, дуже швидко забивши її "під зав'язку". А от Зоопарк виступив із заявою, в якій попросив ялинки їм не привозити. Причини – залишки конфеті, дощику та інших прикрас, а також хімічні речовини, якими оброблялися рослини, аби росли швидко і гарними на радість покупцю. Зрозуміло, що все це не пішло б на користь тваринам.

Міська влада також не поспішала прибирати столицю від покинутих ялинок. Таким чином, зелені звалища пролежали у місті ще кілька днів, щонайменше до Різдва.

Ялинки, покинуті напроти ринку "Оболонь" на Героїв Дніпра. Фото зроблене 6 січня

Проблема №2: Невивезене сміття

Після Нового року комунальники не надто поспішали вивозити сміття з контейнерів, які стоять біля будинків – багато киян скаржилися на це в соцмережах. Звичайно, що на час свят кількість непотребу збільшується у кілька разів, але мабуть, це можна було б передбачити – така проблема виникає щороку. Але навіть 3-4 січня сміттєві контейнери в багатьох дворах стояли переповненими, а комунальники тільки починали очищати місто від відходів. Варто зазначити, що ситуацію міг би дещо поліпшити роздільний збір – чого лише варті пусті пляшки з-під алкоголю, які кияни сотнями викидали у сміттєві баки. Усе це може йти на переробку як вторсировина, але баки для такого "добра" є далеко не всюди, а там де вони є, були переповнені фактично у перший день нового року. Тож весь "удар" взяли на себе звичайні контейнери, які дуже швидко обросли буквально купами відходів.

Проблема №3 - Розбірки між киянами

Що ж за свята без "розбірок"! Так, у перші же дні нового року сталася стрілянина у будинку на вулиці Мартиросяна. Один із мешканців будинку попросив своїх сусідів трохи тихіше святкувати, бо не могла заснути його дитина. У відповідь компанія побила "прохача", але той не розгубився і розстріляв кривдників з травматичного пістолета. Усі учасники конфлікту залишилися живі, але з чисельними травмами. Загалом за першу добу нового року до поліції Києва надійшло майже 250 викликів, хоча зазвичай ця цифра становить удвічі менше. Тільки крадіжок було зафіксовано більше 80, а ще було 10 грабежів та одне вбивство.

Проблема №4: Перебір із алкоголем

Під час свят не усі знають міру випитого. Наприклад, за кілька днів після Нового року стався кричущий випадок дитячої пиятики. Компанія підлітків, що мешкають у Дарницькому районі, зустрілися 4 січня, щоб відсвяткувати Новий рік. Мабуть в той час ніхто ні про що не думав. Як наслідок, учениця сьомого класу так "набралася", що опинилася в токсикологічному відділенні ОХМАТДИТу. За деякими даними, дівчинка випила 250 грамів коньяку і добряче "відполірувала" усе це пляшкою пива. Ще один гучний перебір з алкоголем стався напередодні Різдва. Двоє братів добряче випили, але вирішили, що цього їм замало. Вони пішли у магазин на вулиці Щербаківського за черговою дозою спиртного. Там вони нарвалися на компанію з трьох чоловіків. Охорона магазину вивела усіх на вулицю, де розпочалася масштабна бійка. П'яні брати отримали на горіхи. Перехожі викликали поліцію, але коли патрульні прибули на місце події, на них накинулися побиті брати – начебто вони подумали, що це копи їх відгамселили. Зрештою, усе закінчилося ледь не "білочкою" для обох любителів міцних напоїв.

Проблема №5: Фейерверки і петарди

Ця "медаль" має декілька "боків". По-перше, продаж піротехнічних засобів невідомого походження "з рук" заборонений, але це не завадило активній торгівлі біля станцій метро та в інших місцях скупчення людей. І було помітно, що ніяких "копів" ці торгаші не бояться. По-друге, навіть на четвертий рік війни кияни так і не зрозуміли, що бахкати піротехнікою серед будинків, в яких живуть бійці АТО та переселенці, для яких ці вибухи – справжнє катування, вже "не модно". Феєрверки і петарди в Києві палили гучно і активно. Не обійшлося без постраждалих – комусь відірвало пальці, хтось отримав інші травми. Крім того – і це треба окремо виокремити – звертає увагу кількість бездумного, а іноді відверто злочинного застосування петард. І йдеться не лише про небезпечну "забаву" типу "кинути петарду під ноги випадковим перехожим". Так, в київських пабліках великого розголосу набули випадки навмисного травмування собак: деяким відірвало лапи, щонайменше одній серйозно розворотило морду, ще одній псинці нелюди прив'язали потужну петарду до хвоста – нині за життя тварини боряться ветеринари.
Все це свідчить про наступний невтішний висновок: ситуація в місті якщо і контролювалася, то тільки в центрі, в офіційних місцях гулянь. А от на околицях, в спальних районах все було спущене "на гальмах". І якщо так триватиме й на далі, то досить скоро Новий рік може стати зовсім не радісним святом, а днем, коли виходити з дому – небезпечно і небажано.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme