ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

За комунальні борги у киян можуть арештувати та відібрати квартиру

На під’їздах столичних будинків з’явились оголошення, у яких мешканців попереджають про можливий арешт їх майна за комунальні борги
Depo.
22 грудня 2015 12:40
ФОТО: depo.ua
За комунальні борги у киян можуть арештувати та відібрати квартиру
За комунальні борги у киян можуть арештувати та відібрати квартиру

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Сегодня.

"На обрізаному папірці було надруковано, що треба подати квитанцію про сплату боргу бухгалтеру ЖЕКа, щоб уникнути арешту і продажу квартири. Але будинок у нас кооперативний, ЖЕКа немає! Тай сам папірець підозрілий – не на бланку, без підписів і печаток", - розповіла жителька Борщагівки Наталя Харламова.

За комунальні борги у киян можуть арештувати та відібрати квартиру - фото 1

Фото: В. Лазебник ("Сегодня")

Зазначається, що телефон, вказаний у папірці, належить комунальному концерну "Центр комунального сервісу".

"Ми представляємо інтереси усіх київських ЖЕКів з питань заборгованості за компослуги. Наразі триває робота з боржниками у всіх будинках міста, які перебувають у комунальній власності. Тим, у кого є борги, треба надати бухгалтеру ЖЕКу (чи бухгалтеру кооперативу чи ОСББ) квитанції про сплату. Інакше у подальшому з такими власниками будуть розбиратися через суд: на їх квартири накладуть арешт, а борги будуть стягувати", — розповів співробітник Центру Сергій.

Він додав, що для того, щоб арештували квартиру, достатньо боргу за 3-4 місяці.
У Київській адміністрації запевнили, що працівники Центру, які розіслали такі повідомлення боржникам, діють у рамках закону.

"Це один з методів боротьби з боржниками. Зараз людей попереджають, що за борги можуть бути наслідки. Якщо у боржників є питання, вони можуть звернутися в центр (у телефонному режимі чи до спеціалісту на вулиці Вернадського, 63-а) і розібратися в ситуації. Ті, в кого є борг, мають його оплатити, або реструктурувати", - пояснила прес-секретар заступника говори КМДА Петра Пантелєєва Юлія Грамотна.

"Якщо боржник проігнорує попередження і не платитиме з компослуги – центр буде звертатися до суду. І далі суму боргу стягуватимуть у судовому порядку", - додала вона.

Експерти переконані, що такі дії влади не підвищать платіжну дисципліну.

"Це не до кінця продуманий хід, і кардинально ситуацію з платіжною дисципліною він не змінить. Адже в законодавстві не передбачений чіткий механізм, згідно з яким можна виселити боржника на вулицю. Накласти арешт за борги можна, коли сума боргу перевищує 12 тисяч гривень, але якщо в квартирі є малолітні діти, то забрати квартиру неможливо. Утім, такого київська влада і уряд не допустить, адже тоді почнеться масовий бунт ", - переконаний президент Інституту реформ та розвитку міста Олександр Вовченко.

Проте юристи вважають, що забрати житло цілком можливо, і тоді можуть постраждати близько 5-7 тисяч незаможних городян.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ