За місяць борги із виплати зарплати в Києві зросли на 18 мільйонів

Станом на 1 квітня 2019 року, борги із виплати заробітної плати в Києві мали 67 підприємств на загальну суму 156,3 млн грн.

Про це стало відомо на засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Києві,  повідомляє Depo.Київ з посиланням на Департамент соціальної політики КМДА.

"Ситуація щодо стану виплати заробітної плати по Києву дещо погіршилась, у порівнянні до попереднього місяця борг із виплати заробітної плати по місту збільшився на 13% або на 18 млн грн", – коментує директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов. 

За його словами, зростання боргу відбулось в основному за рахунок нарощування боргів на 32 підприємствах-боржниках міста на загальну суму 20,3 млн грн, з них 19 державних на суму 19,2 млн грн.

Додамо, що за оперативними даними протягом квітня цього року підприємствами-боржниками міста було виплачено майже 3,6 млн грн простроченої заборгованої заробітної плати за лютий 2019 року та попередні періоди, у томі числі у повному обсязі погасили свої борги 3 підприємства у сумі майже 1,3 млн грн.

Повідомляється, що в Києві та Київській області стабільно проводяться інспекційні відвідування підприємств-боржників. За результатами перевірок, у разі виявлення порушень трудового законодавства, виносяться приписи з вимогою їх усунення, а складені протоколи про адміністративні правопорушення передаються до суду. Також виносяться пропозиції про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб, а матеріали перевірок передаються до правоохоронних органів для вирішення питання щодо притягнення керівників до кримінальної відповідальності за ст.175 Кримінального Кодексу України.

Всього ж завдяки вжитим спільним заходам протягом січня–березня 2019 року підприємствами-боржниками міста було виплачено майже 43,0 млн грн заборгованої заробітної плати. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook