Забрали землю у Росії та "запустили" 4G-Інтернет в метро: Що назасідала Київрада
Під час останнього засідання Київради було прийняті кілька досить резонансних рішень
З 12 березня у Києві були запроваджені превентивні заходи щодо боротьби з коронавірусом. І саме в цей день відбулось чергове засідання Київради. Вже на вході до мерії усіх відвідувачів чекала жінка-медик, яка за допомогою спеціального пристрою безконтактно вимірювала температуру тіла відвідувачів.
Саме засідання розпочалось з того, що депутати нарешті розглянули проєкт рішення, який посприяє появі 4G-Інтернету у столичному метро. Своїм рішенням Київрада запровадила плату за доступ мобільних операторів до інфраструктури комунальної форми власності. Тепер з провайдерів та мобільних операторів будуть брати гроші за те, що вони користуються інфраструктурою міста. Розмір грошових зборів буде встановлювати комунальне підприємство, яке має на балансі об’єкти, що хочуть використати оператори. Наприклад, у метрополітені мобільні оператори хочуть використати для запровадження 4G-Інтернету тунелі і станції метро. Тому їм доведеться сплатити за це метрополітену. Раніше мобільні оператори чекали саме на це рішення Київради, щоб розпочати повномасштабне запровадження Інтернету у підземці.
Ще одним гарячим питанням, яке викликало певну дискусію у Київраді, стало голосування за проєкт рішення, який мав на меті розірвати договір оренди землі для посольства Росії в Україні. Ще до Революції гідності Росія взяла в оренду кілька земельних ділянок на Подолі для будівництва, зокрема резиденції посла Росії в Україні. Наприклад, дві такі ділянки розташовані на вулиці Спаській. Проте після Майдану на цих ділянкях, що вже були захаращені, активісти створили сквери, де можуть відпочивати кияни. І поки ніхто там нічого будувати не збирається через фактичну відсутність дипломатичного діалогу з Росією. Втім, під час обговорення проєкту рішення щодо розірвання угоди на оренду землі, деякі депутати висловили занепокоєння, що якщо забрати у росіян орендовану землю у Києві, вони можуть відповісти тим самим із землею у Москві, де розташоване посольство України на Росії. Втім, автори проєкту рішення заявили, що в Москві зараз взагалі немає посла України, і тому ризикувати немає чим. Зрештою депутати підтримали рішення про розірвання угоди на оренду земельних ділянок на вулиці Спаській, де Росія мала будувати своє посольство.
Проте найбільш палким питанням стало голосування за придбання для Києва 200 нових автобусів. За даними мера Кличка, автобусний парк столиці зношений на 70%, а багатьом автобусам вже більше десяти років. Мовляв, через свою старість автобуси дуже часто ламаються і не виїжджають на маршрути. Тому, щоб покращити ситуацію, було вирішено закупити 200 нових машин. Гроші, як зазвичай, хочуть взяти через Європейський банк реконструкції та розвитку під невеличкий відсоток. Депутати Київради, в принципі, були не проти підтримати таке рішення, але їх турбувала одна маленька деталь. Справа в тому, що, за даними депутатів, столичні чиновники вже прописують технічні умови у тендері під автобуси білоруського виробника "МАЗ". Саме автобуси цього виробника здебільшого їздять Києвом.
Але деякі депутати хочуть, щоб столична влада підтримувала вітчизняних виробників, які теж можуть виробляти автобуси. Для прикладу навели кілька європейських країн, де вулицями міст їздять автобуси, зроблені на місцевих заводах. Після цього слово взяв мер Кличко, який заявив, що не проти підтримати вітчизняного виробника, але столиці автобуси потрібні вже зараз, а вітчизняні заводи не зможуть одразу надати аж 200 автобусів. Це під силу поки іноземних виробникам. Також Кличко додав, що чиновники в першу чергу орієнтуються на якість і вартість комунальної техніки, яку будуть закуповувати. Для прикладу він розповів про трамваї, які кілька років тому закупив Київ. Тоді на маршрути вийшли новенькі трамваї вітчизняного та іноземного виробництва. І от, за словами очільника столиці, іноземні машини практично не ламаються, а українські трамваї регулярно потребують ремонту. Зрештою депутати все ж проголосували за те, щоб взяти у лізинг автобуси за гроші ЄБРР. Проте поки невідомо, якого саме виробника будуть ці автобуси.
Також під час засідання Київради з’ясувалось, що під час "коронавірусного карантину" у столиці головний медик міста перебуває у відпустці. Депутати Київради навіть поцікавились у Кличка, чому він не відкличе з відпустки директора Департаменту охорони здоров’я Валентину Гінзбург. Мер столиці підтвердив, що чиновниця перебуває у відпустці – за сімейними обставинами. Проте Кличко вважає, що і без Гінзбург столиця впорається з коронавірусом, а тому з відпустки відкликати її не буде.
Читайте також: Читайте також: Телеуроки, розваги просто неба і звичні посиденьки в кафе: Як кияни житимуть під час "коронавірусного карантину"
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ